WOŚP 2023 Katowice - wydarzenia i koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Występ Doroty Gardias i wizyta w studio TVN24

W całej Polsce trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są koncerty, bezpłatne badania i szereg innych atrakcji. Co na ten dzień zaplanowano w Katowicach? Kto wystąpi na scenie?

Tegoroczny finał WOŚP w Katowicach przygotowuje pięć sztabów. Ponadto radni Katowic przyjęli uchwałę, która zmienia nazwę ronda w Piotrowicach na Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

31. finał WOŚP

31. Finał WOŚP - wejście 4.
31. Finał WOŚP - wejście 4.Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

31. finał WOŚP w Katowicach

Spora część atrakcji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miała miejsce w okolicy katowickiego Spodka. Wśród nich znajdą się m.in. fotobudki, zwiedzanie wozów strażackich i pojazdów rajdowych, liczne pokazy, warsztaty, konkursy itd. O godz. 16 zaczną się koncerty, a na scenie wystąpią m.in.: Janek, Insekt, Dr Misio i No Logo. O godz. 20, jak co roku, rozbłyśnie Światełko do nieba - z tym, że w formie wypuszczonych balonów.

31. finał WOŚP w Katowicach. Co jeszcze się wydarzy?

Spora część katowickiego WOŚP odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Można tam zgłosić się na darmowe badania USG brzucha i tarczycy, UKG serca, podstawowe badania krwi, ciśnienie, BMI. Będą również miały miejsce pokazy ratownictwa medycznego. Ponadto w ramach grupy Fryzjerzy dla WOŚP będzie można zgłosić się po nową fryzurę i oczywiście dołożyć coś do skarbonki.

Każdy może wesprzeć WOŚP wrzucając pieniądze do puszek, biorąc udział w licznych aukcjach i pozostałych atrakcjach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia