WOŚP 2023 Trójmiasto - wydarzenia i koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor:
Diana
Ryściuk
WOŚP 2023 Trójmiasto, kobieta z naklejką na czole

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce trwa. W Trójmieście najwięcej atrakcji zaplanowano na ulicy Elektryków. Czego można się spodziewać w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Kto wystąpi na scenie?

Na ulicach Trójmiasta w trakcie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze na walkę z sepsą zbiera ponad 2 tysiące wolontariuszy. Choć finał WOŚP odbędzie się wieczorem, to różnego typu atrakcje i zbiórki trwają przez cały dzień.

31. finał WOŚP w Trójmieście

Jak co roku, na ulicach odbywają się tradycyjne kwesty. Oprócz licznych sztabów na terenie całego Trojmiasta, w Gdańsku przy ul. Elektryków powstało specjalne miasteczko WOŚP. To tam zaplanowano najwięcej atrakcji. Przez cały dzień będą organizowane m.in. licytacje, loterie i różnego typu pokazy. O godz. 16 zacznie się główna impreza czyli koncert, którego główną gwiazdą będzie Kasia Kowalska. O godz. 20, podobnie jak w innych miastach w Polsce, puszczone zostanie tradycyjne światełko do nieba. Całe wydarzenie ma zakończyć się po 21.

31. finał WOŚP

31. Finał WOŚP - wejście 4.
31. Finał WOŚP - wejście 4.Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Z kolei w Sopocie do godz. 18 odbędą się koncerty w muszli obok molo. Wystąpią tam przede wszystkim trójmiejscy artyści. O godz. 19 w sali koncertowej PFK Opery Leśnej odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

31. finał WOŚP w Trójmieście. Co jeszcze się wydarzy?

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie przygotowano szereg atrakcji. Wśród nich są przede wszystkim liczne licytacje, kiermasze, konkursy z nagrodami, warsztaty, pokazy czy bicie rekordu przepłynięcia mili morskiej w lodowatej wodzie. Aktywności jest bardzo dużo, warto sprawdzać szczegóły na lokalnych portalach internetowych. Wśród licytowanych przedmiotów i atrakcji znaleźć można m.in.: voucher na lot szybowcem, karnet na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, bilet na Ladies' Jazz Festival, piłki oraz koszulki od zespołów Arki Gdynia, bilety na premierowe spektakle w teatrach, możliwość nazwania pięciu niedawno urodzonych gepardów z gdańskiego zoo i wiele, wiele innych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Jaap Arriens/Getty Images

Pozostałe wiadomości