WOŚP 2023 Wrocław - program wydarzeń i koncerty podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Występ Doroty Gardias i wizyta w studio TVN24

Na niedzielę, 29 stycznia zaplanowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We Wrocławiu najważniejsze koncerty i atrakcje będą się odbywały na Rynku oraz w Starym Klasztorze. Kto pojawi się na scenie? Co jeszcze będzie się działo?

Finał WOŚP we Wrocławiu. Co się będzie działo?

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Z tej okazji Wrocław przygotował dla swoich mieszkańców szereg atrakcji, w tym koncerty. Te będą się odbywały na terenie Rynku oraz w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Na scenie na Rynku wystąpią:

 • 13:10 - Ips International Choir;
 • 13:30 - Mam Tę Moc! - Piosenki z Bajek Disneya;
 • 15.00 - Zaśpiewaj Z Nami "Mkną Po Szynach Niebieskie Tramwaje";
 • 16.00 - Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów;
 • 17.30 - Zagraj z Nami "Hey Joe" Przed Gitarowym Rekordem Świata 2023;
 • 17:40 - Shamla Kalbelia Sapera Group (Indie);
 • 18:30 - Dziubek Band + Goście.

O godzinie 20.00 puszczone zostanie "Światełko do nieba".

W Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zaprezentują się:

 • 15.30 Kobiety Mają Głos! zaśpiewają: Ula Issel, Natalia Podwin, Nikola Warda, Natalia Juszczyszyn, Ola Turoń, Ania Kłys, Monika Wiśniowska-Basel, Joanna Cholewa "Pinuta", Paulina Cynkar, Anna Nguyen, Angelika Klimek, Wiktoria Wlaźlik;
 • 17.20 Bethel;
 • 18.30 Przeżyj To Sam! - Przeboje Polskiego Rocka;
 • 20.15 MUCHY

31. finał WOŚP we Wrocławiu. Na jakie atrakcje można liczyć?

31. finał WOŚP we Wrocławiu to nie tylko koncerty. Dodatkowo na Rynku będzie można z bliska zobaczyć różnego rodzaju pojazdy - motocykle, klasyczne samochody, pojazdy strażackie czy dźwig MPK, który można wylicytować na jednej z aukcji.

Podczas finału dobrze będą bawić również najmłodsi. Z myślą o nich zbudowano wesołe miasteczko. Co ciekawe, coś dla siebie znajdą tam również dorośli. Organizatorzy zapraszają również fanów gitarowego grania. We Wrocławskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała Muzyczna Strefa Gitarowego Rekordu Świata. Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznym biciu Gitarowego Rekordu Świata (impreza odbywa się 1 maja) otrzymają gadżety związane z wydarzeniem. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł wystąpić na scenie i zostać gwiazdą wrocławskiego finału WOŚP.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Hasłem 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Wszystkie pieniądze, które uda się zebrać oraz wpłyną na konto Orkiestry po zakończeniu wszystkich licytacji zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Warto podkreślić, że w tym roku WOŚP gra dla wszystkich, zarówno małych, jak i dużych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości