Newsy

14-latek polskiego pochodzenia śmiertelnie dźgnięty nożem w Anglii. Aresztowano dwie osoby

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska,
asty/dap
Źródło:
TVN 24
policja

Pochodzący z Polski 14-letni chłopiec został śmiertelnie dźgnięty nożem na przemieściach Gateshead w północnej Anglii. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w parku Whitehills. Podejrzanych o zabójstwo jest dwoje innych nastolatków.

Gateshead. Zabójstwo 14-latka z Polski

W północnej Anglii, w Gateshead, został śmiertelnie dźgnięty 14-letni chłopiec pochodzenia polskiego. Informację przekazała lokalna policja. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w parku Whitehills.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Brytyjska policja znalazła chłopca krótko po godzinie 20. Miał obrażenia, które świadczyły o tym, że został dźgnięty ostrym przedmiotem. Chłopiec natychmiast trafił pod opiekę lekarzy. Niestety, w nocy z poniedziałku na wtorek zmarł w szpitalu.

Wielka Brytania. 14-latek z Polski dźgnięty nożem, dwoje nastolatków aresztowano

O zabójstwo 14-latka podejrzanych jest dwoje nastolatków. Już w środę policja poinformowała, że zatrzymano w związku z tym zdarzeniem innego 14-latka oraz 13-latkę. Obydwoje przebywają w areszcie.

Rodzina zabitego chłopca jest zdruzgotana. Lokalne media poinformowały, że przyjechali kilka lat temu do Wielkiej Brytanii. Chłopiec rozwijał swoje umiejętności piłkarskie i grał w lokalnym klubie Gateshead Cleveland Hall Community Football Club. Jego koledzy i przedstawiciele drużyny uruchomili zbiórkę pieniędzy dla bliskich zmarłego. Zgromadzono już blisko 13 tysięcy funtów.

Więcej na ten temat można przeczytać w TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska, asty/dap

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

Pozostałe wiadomości