Nowy, wegański przysmak - jajko na twardo
Wegańskie jajko na twardo otwiera nowy rozdział w historii coraz popularniejszej roślinnej diety. Osoby, które eliminują ze swego menu lub ograniczają jedzenie mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, cały czas poszukują różnego typu zamienników. Istnieje już kilka sposobów na zastąpienie jajka w płynnej postaci, ale dotychczas brakowało propozycji czegoś zbliżonego do klasycznego jajka ugotowanego na twardo. Pomysł z Singapuru jest w pewnym sensie przełomowy i może stać się kolejnym punktem na liście wegańskich potraw zamiennych.
Wegańskie jajko - z czego jest zrobione?
Produkt z Singapuru, wbrew pozorom, niczym nie różni się od zwykłego, kurzego jajka. Wygląd i smak są niemal identyczne. Wegańskie jajka powstają z tzw. "mięsa z grzybów", czyli substytutu o strukturze przypominającym mięso i zawierającym mykoproteiny. Poza tym w składzie znajdują się niezbędne aminokwasy, które obecne są też w mięsie. Dodatkowo do wyprodukowania wegańskiego jajka na twardo potrzebne są również:
- sok z marchwi,
- alkaiczna woda jonizowana,
- aktywowane mleko migdałowe,
- surowa skrobia ziemniaczana,
- oliwa z oliwek,
- sól czarna,
- drożdże odżywcze,
- świeży łopian,
- białe nasiona chia,
- przyprawy oraz kurkuma w proszku, która odpowiada za kolor.
Ponadto wegańskie jajko na twardo nie zawiera w sobie cholesterolu. Sprzedawane jest jako zamrożone — koszt w przeliczeniu na polską walutę to obecnie około 40 złotych. Według OsomeFood, ważność produktu wynosi 6 miesięcy.
Zobacz także:
- Cała rodzina na wegańskiej diecie. "Najtrudniejsza była rezygnacja z sera"
- Zapiekanki wegańskie – proste i zdrowe przepisy na szybki lunch
- Wege grill - 10 przepisów na bezmięsne dania z grilla
Zobacz wideo: Jeden wegański posiłek dziennie zmniejsza ryzyko zawału?
Autor: Diana Ryściuk
Źródło zdjęcia głównego: Moment RF