Newsy

„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” – nowa seria dokumentalna o ofiarach grupy wyznaniowej

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
TVNUciekinierki. Na wojnie z sektą

„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” to nowa seria dokumentalna discovery+ Originals dostępna na Palyerze. Produkcja ujawnia szokującą historię trzech kobiet, którym udało wyrwać się z jednego z najbardziej aktywnie działających kultów na świecie – „Dzieci Boga”.

"Dzieci Boga" - prawdziwa historia sekty

„Dzieci Boga” to sekta, założona w latach 60. XX wieku w USA. Przez lata jej wyznawcy i guru dotarli do 130 krajów na całym świecie. Została stworzona przez Davida Berga, podróżującego kaznodzieję i samozwańczego proroka, zaczynała jako utopijna społeczność chrześcijańska głosząca przesłanie miłości, w związku z tym nie wzbudzała żadnych podejrzeń. Jednak z biegiem czasu jej idee stawały się coraz bardziej kontrowersyjne i wykraczające poza prawo – przyzwolenie na wykorzystania seksualne, handel dziećmi i psychologiczne manipulacje. To sprawiło, że organizacją zaczęły się interesować instytucje państwowe i porządkowe na wielu kontynentach.

"Uciekinierki. Na wojnie z sektą" - dokument na player.pl

Seria „Uciekinierki. Na wojnie z sektą” opowiada historię trzech Brytyjek – ofiar sekty. Choć kobiety te przyszły na świat w rodzinie będącej w sekcie, udało im się wyzwolić się spod wpływu przywódców. Po ucieczce z grupy wyznaniowej postanowiły zawalczyć o siebie i o innych. Ujawniając swoje wstrząsające historie, doprowadziły do postawienia sprawców przed wymiar sprawiedliwości.

Każdy odcinek dokumentu to zapis zeznań wspomnianych kobiet oraz innych ofiar sekty, jak również detektywów prowadzących dochodzenie w sprawie tego, co właściwie dzieje się za zamkniętymi drzwiami organizacji „Dzieci Boga”. Wszystko to wzbogacone jest o nieujawnione dotąd materiały wideo pokazujące kulisy globalnego śledztwa.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości