Newsy

Poszkodowany w wypadku 12-latek został uratowany dzięki TikTokowi. "Wielkanocny cud"

Newsy

Kon Karampelas/Pixabay

TikTok to niezwykle popularna aplikacja, szczególnie wśród nastolatków. Miliony ludzi na całym świecie bawią się nagrywając krótkie filmiki zmiksowane z największymi muzycznymi hitami, z wykorzystaniem efektów czy naklejek. Okazuje się, że aplikacja może także uratować życie. Przekonał się o tym 12-latek, który miał poważny wypadek na quadzie.

TikTok uratował 12-latka

Trent Jarrett relacjonował na żywo swoją jazdę na quadzie w Wirginii Zachodniej w USA. Kiedy pojazd przewrócił się i przygniótł chłopca do ziemi, stream nie ustał. 12-latek zaczął wykrzykiwać numer telefonu do swojej rodziny licząc, że ktoś z oglądających ją powiadomi i go uratuje.

Jednym z oglądających tę relację był 13-letni Caden Cotnoir z odległego o 1290 km New Hampshire. Chłopak zadzwonił na podany przez Trenta numer, dzięki czemu po 20 min na miejscu wypadku pojawiła się pomoc. Jarrett został uratowany.

- To wielkanocny cud - ocenił ojciec 12-latka, który odniósł tylko niewielkie rany.

TikTok - czym jest

Aplikacja została stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Jej użytkownicy przesyłają krótkie, często zabawne materiały wideo. Od początku pandemii koronawirusa TikTok zyskuje na popularności. Według danych platformy analitycznej SensorTower, w 2020 roku Tik Tok został pobrany ponad 2 mld razy.

Dzień Dobry TVN na TikToku

Nasza redakcja również postanowiła pokazać, jak świetnie bawimy się z gośćmi w kulisach. W ciekawy sposób staramy się pokazać to, co dzieje się w kuchni, na naszej scenie i jak wygląda Dzień Dobry TVN, kiedy kamery nie patrzą. Zobaczcie, jak tańczą nasi prowadzący!

@ddtvn

Co się dzieje w garderobie... zostaje na TikToku ?@pkrupinska ##PaulinaKrupińskaKarpiel ##DamianMichałowski ##trend ##comedy

♬ DilemmaChallenge - Mikoy TV

Dorośli tiktokerzy. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Powstanie pierwsza klasa dla influencerów. "Pewnych rzeczy, jak np. odwaga, nie da się wyuczyć"

Najbogatsi ludzie świata 2021 według "Forbes" - Jeff Bezos nadal liderem. Na liście są Polacy

Do sieci wyciekło zdjęcie bez retuszu Khloe Kardashian. "Robi wszystko, by ono zniknęło"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości