Newsy

Na planie 2. sezonu serialu "Szadź". Maciej Stuhr przyznaje: "Mój bohater bardzo przebiegle to wszystko zaplanował"

Newsy

Drugi sezon serialu "Szadź" można już oglądać w Player.pl. Ta seria trzyma w napiciu od początku do końca. Pojawiają się też nowi bohaterowie. Aktorzy grający główne role zdradzili odwiedzającej ich na planie ekipie Dzień Dobry TVN kilka szczegółów na temat nowych odcinków.

W serialu "Szadź" Maciej Stuhr wciela się w postać Piotra Wolnickiego, który w pierwszym sezonie zabijał młode kobiety, będąc jednocześnie przykładnym mężem i ojcem oraz wykładowcą akademickim. W ostatnim odcinku został schwytany przez komisarz Polkowską (Aleksandra Popławska) i czeka w areszcie na wyrok.

"Szadź 2". Sprawa Wolnickiego

- Wciąż trzeba gonić króliczka – zauważa Kinga Burzyńska z Dzień Dobry TVN. Potwierdza to Maciej Stuhr, odtwórca roli Wolnickiego. – Mój bohater bardzo przebiegle to wszystko zaplanował i dość trudno znaleźć na niego haka. Organy ścigania, jak to niejednokrotnie bywa, okazują się bezsilne w niektórych sprawach, zwłaszcza skomplikowanych i przewlekłych. Wszystko to trwa, a nasz bohater może działać – mówi Maciej Stuhr.

Czego seryjny morderca dokona w drugiej serii? Przede wszystkim należy dodać, że w tym sezonie pojawia się nowa postać, kobieta z przeszłości Wolnickiego. – Jest to postać zamieszana w jego nieoczywiste i nieproste dzieciństwo, czego częściowo byliśmy świadkami w pierwszej serii, a w drugiej dowiemy się, że ta historia była jeszcze bardziej skomplikowana – zdradza aktor.

"Szadź 2" - obsada

Do obsady "Szadzi" dołączyła także Karolina Gorczyca. Będzie rządzić komisarz Polkowską, a to nie jest łatwe. – Pojawiam się jako nadkomisarz Ewelina Wrońska, żeby trochę uprzykrzyć życie Polkowskiej. Ona w pierwszej serii już była bardzo blisko prawdy, ale trzeba jej teraz trochę zamącić całe śledztwo – mówi Gorczyca.

Czy Aleksandrę Popławską wciąż jeszcze bawi granie komisarz Polkowskiej, jest jeszcze nad czym pracować? – Polkowska przeszła przez terapię , ale okoliczności sprawiły, że na moment wróciła do nałogu. To jest ciekawe, zgrać postać, która straci grunt pod nogami i będzie musiała pozbierać się na nowo, by znów gonić Wolnickiego – mówi Aleksandra Popławska.

Bartosz Gelner gra komisarza Mrówca. – Relacja między Polkowską i mną jest ostra i iskrzy na różnych poziomach. Ja też chętnie odbiegam od standardowego postrzegania policjantów w polskim kinie i serialu, czyli supertwardzieli w skórzanych kurtkach – mówi aktor.

Serial "Szadź" można już oglądać na Player.pl.

Zobacz także:

Gwiazdy wspominają Bronisława Cieślaka. Anna Cieślak: "Dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa"

Maciej Stuhr o podobieństwie do ojca i wymarzonej roli seryjnego mordercy. "Przygotowywałem się do niej 30 lat"

Orły 2021. Wśród nominowanych "Szadź" i "Chyłka - Rewizja". Kto jeszcze ma szansę na statuetkę?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Kinga Burzyńska

Pozostałe wiadomości