Newsy

XV edycja Świątecznego Koncertu SGH. Zebrane pieniądze wesprą fundację na rzecz osób w kryzysie bezdomności

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Ludzie na koncercie

15 lat temu z inicjatywy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego powstał wyjątkowy Świąteczny Koncert. Hasło tegorocznego wydarzenia to: "Po pierwsze – gramy dla poDRUGIE!". Dochód zostanie przekazany Fundacji po DRUGIE, która wspiera młodzież i młodych dorosłych w kryzysie bezdomności.

Charytatywny koncert SGH

To największy koncert charytatywny organizowany przez studentów w Polsce. Na przestrzeni ostatnich 14 edycji udało się zebrać ponad 300 000 złotych. Pieniądze są przekazywane na pomoc potrzebującym.

14 grudnia o godzinie 19:00 w Palladium w Warszawie odbędzie się 15. edycja wydarzenia pod hasłem: "Po pierwsze – gramy dla poDRUGIE! Wielu artystów zagra covery świątecznych utworów.

Zobacz wideo: Polscy studenci mistrzami zawodów robotów

Mistrzowie w zawodach robotów
Mistrzowie w zawodach robotów Źródło: Dzień Dobry TVN
Studenci Politechniki Łódzkiej zdobyli pierwsze miejsce na zawodach robotów w Tallinie

Świąteczny Koncert

Wokół Koncertu powstało wiele dodatkowych wydarzeń, m.in. licytacje kolacji, licytacje nagród - od zaproszeń na sztuki teatralne, koszulki i piłki siatkarskie, aż po kreacje znanych projektantów. Koncert poprzedza tzw. "tydzień świąteczny, podczas którego można brać udział w wielu konkursach, loteriach oraz poczuć magię świąt. Cały dochód przekazywany jest fundacjom pomagającym potrzebującym.

W tym roku Świąteczny Koncert SGH gra dla Fundacji po DRUGIE, która wspiera młodzież i młodych dorosłych dotkniętych i zagrożonych bezdomnością oraz wykluczeniem społecznym. Ze wsparcia korzystają przede wszystkim byli wychowankowie domów dziecka, rodzin zastępczych oraz placówek resocjalizacyjnych.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: nd3000/Getty Images

Pozostałe wiadomości