Pogoda

Pogoda na piątek. Gdzie wydano ostrzeżenie o silnych porywach wiatru?

Pogoda

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
PAP, IMGW
Pogoda na środę, 17.11.2021

W piątek, 5 listopada duże zachmurzenie. Przejaśnienia mogą pojawić się na południowym wschodzie Polski. Temperatura od  6°C w terenach podgórskich do 11°C w przeważającej części kraju. Uwaga: wiatr na północnym wschodzie może osiągać nawet 70 km/h.

Pogoda w piątek 5 listopada

Jak informuje IMGW, Polska i Skandynawia znajdują się w zasięgu niżu. Ciśnienie będzie rosło, a w południe, w centralnej części kraju będzie wynosiło 989 hPa. Zachodnie części Europy i wschód pod wpływem wyżu. Ciepła masa powietrza polarnego napływa z południa.

W nocy miejscami może pojawić się silny wiatr. Zachmurzenie duże lub umiarkowane. Synoptycy przewidują możliwość słabych opadów deszczu. Na ten moment, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ogólnopolskiego ostrzeżenia o nadchodzącym zagrożeniu. 

Pogoda na 4.11- 6.11
Pogoda na 4.11- 6.11

Pogoda na piątek 5 listopada - gdzie będzie silny wiatr?

Z południa Europy napływa ciepła masa powietrza. Niż z Polski przemieszcza się w kierunku Pomorza znad Czech. Najchłodniej w okolicach podgórskich, możliwy nagły, porywisty wiatr. Miejscami możliwe przejaśnienia. Wysoka wilgotność. Pogoda sprzyjająca rozwijaniu się wirusów. 

W centralnej części kraju opadów może spodziewać się do godziny 16:00. Popołudnie i wieczór spokojne. Zagrożenie pierwszego stopnia, związane z porywami wiatru obejmuje okolice Olsztyna i Białegostoku. Ostrzeżenie obejmuje piątek, 5 listopada od 7:30 rano do soboty, 6 listopada.

Zobacz także:

Prognoza pogody na długi weekend 11-14 listopada 2021. Sprawdź, gdzie spadnie deszcz ze śniegiem

5 powodów, dla których jesień jest dobrym czasem na wakacyjny wyjazd

Najlepsze swetry na jesień. "Powinny dawać nam radość"

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: miguelangelortega/Getty Images

Pozostałe wiadomości