Pogoda

Prognoza pogody na długi weekend 11-14 listopada 2021. Sprawdź, gdzie spadnie deszcz ze śniegiem

Pogoda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
meteo.imgw.pl/TVN meteo
Jesienny widok

Przed nami długi weekend listopadowy. Ustawowo wolny od pracy będzie 11 listopada, kiedy obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku wypada ono w czwartek. W związku z tym wiele osób bierze wolne 12 listopada (piątek) i tym samym będzie miało długi weekend. Jaka pogoda będzie w dniach 11-14 listopada?

Listopad jest już chłodnym miesiącem, do zimy pozostało około 7 tygodni. Jaka jest prognoza pogody na nadchodzący długi weekend?

Prognoza pogody na 11 listopada - Święto Niepodległości

Zgodnie z przewidywaniami IMGW w czwartek 11 listopada maksymalna temperatura w Warszawie wyniesie od 6 do 10 stopni Celsjusza. W ciągu dnia można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i zachmurzenia od całkowitego do umiarkowanego, a po południu możliwe przejaśnienia - słońce pokaże się najwcześniej po godzinie 13. Prognozowane ciśnienie wynosi 1027 hPa, wilgotność do 62%, a wiatr będzie wiał z prędkością od 3 do 14 km/h.

Zobacz wideo: Piękna złota jesień

Piękna złota jesień
Piękna złota jesień Źródło: Dzień Dobry TVN

Na północy Polski zachmurzenie duże, temperatura do 6,5 stopnia Celsjusza, wiatr do 19 km/h, wilgotność niższa, bo do 70%. Na południu Polski chłodniej, do 5 stopni, możliwe słabe opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Wilgotność wysoka, nawet do 99%. Na zachodzie spodziewane jest zachmurzenie całkowite, ale bez deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 8,5 stopnia. Najchłodniej we wschodniej części kraju, w czwartek termometry wskażą tam maksymalnie 2 stopnie Celsjusza, spodziewane są opady deszczu ze śniegiem. 

Prognoza pogody na długi weekend listopadowy dla Warszawy

W piątek (12 listopada) temperatura w stolicy dalej będzie utrzymywać się do 10 stopni Celsjusza, wiatr nieco osłabnie - prognozowane porywy o prędkości do 9 km/h. Słońca będzie mniej, gdyż zachmurzenie od małego do całkowitego, jednak bez deszczu. W sobotę (13 listopada) nieco więcej słońca, jednak temperatura będzie spadać - termometry w Warszawie pokażą maksymalnie 9 stopni, dzień z lekkimi przejaśnieniami. W niedzielę (14 listopada), w ostatni dzień długiego weekendu, prognozowane są opady deszczu i maksymalnie 9 stopni Celsjusza. W tym dniu porywy wiatru maksymalnie o prędkości 16 km/h. 

Prognoza pogody na długi weekend listopadowy dla Polski

W piątek i sobotę na północy Polski spodziewana temperatura od 7 do 10 stopni Celsjusza, w niedzielę możliwe przejaśnienia i wiatr w porywach do 20 km/h. Piątek na południu niemal bezchmurny, na termometrach maksymalnie 6,5 stopnia, sobota i niedziela z dużym zachmurzeniem, temperatura wyniesie maksymalnie 7 stopni. Na zachodzie 12 i 13 listopada z dużym zachmurzeniem, przejaśnienia spodziewane są dopiero w niedzielę, temperatura może wtedy przekroczyć 10 stopni, w pozostałe dni do 8. Na zachodzie będzie sucho i stosunkowo ciepło, w sobotę wiatr może wiać z prędkością 23,5 km/h. Na wschodzie w piątek, sobotę i niedzielę się rozpogodzi, a temperatura będzie rosła, w niedzielę do 8 stopni, możliwe przejaśnienia, mieszkańcy nie muszą obawiać się deszczu ze śniegiem.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: meteo.imgw.pl/TVN meteo

Źródło zdjęcia głównego: Evgeny Levin / 500px/Getty Images

Pozostałe wiadomości