Pogoda

Pogoda na Boże Narodzenie. Sprawdź prognozę na święta

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na Boże Narodzenie 2021
Pogoda na Boże Narodzenie 2021
wideo 2/6

Jaka będzie pogoda na święta? Czy na Wigilię spadnie śnieg? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. Prognozę pogody na święta Bożego Narodzenia przygotowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Do Polski wróciła zimowa pogoda, z mrozem i opadami śniegu. Czy biało będzie aż do świąt?

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021

Co czeka nas w czasie świąt Bożego Narodzenia?

- Wir zburzy wyżowy spokój, gdyż nad zachodnie regiony wkroczy po południu ciepły front atmosferyczny z opadami śniegu. Spróbuje on również odepchnąć znad kraju mroźne arktyczne powietrze - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Dodała, że nie będzie łatwo.

- Przed nami dwie doby kotłowaniny w pogodzie między zimnem i ciepłem, a strefa starcia przebiegać ma właśnie nad Polską. W piątek podzieli kraj na dwie połowy: północną zimną i śnieżną oraz południową cieplejszą z mieszanymi opadami deszczu i śniegu - napisała.

Dopiero w nocy z soboty na niedzielę przemieści się nad krajem, z północy na południe, chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie ponownie mroźne arktyczne powietrze. Opady śniegu odsuną się na południe i w nocnych rozpogodzeniach temperatura na północy i wschodzie spadnie poniżej -10 st. Dopiero w poniedziałek podsunąć się ma w naszą stronę kolejny front z opadami śniegu.

Jak gwiazdy przygotowują się do świąt?

Patent na święta
Patent na świętaTVN Style
wideo 2/5

Prognoza pogody na Wigilię 2021

Wigilia, czyli piątek 24 grudnia upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Na zachodzie, południu i w centrum Polski popada mokry śnieg i deszcz do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju spadnie do 2-5 cm śniegu. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na północnym wschodzie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Śląsku i w Małopolsce. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na południu w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę.

Święta w podróży z pupilem
Święta w podróży z pupilem Źródło: Dzień Dobry TVN

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2021

Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na południu prognozuje się okresowe opady śniegu do 1-5 cm, a w górach do 10 cm. Słaby śnieg może też padać na północnym wschodzie Polski. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

26 grudnia, drugi dzień świąt zapowiada się pogodnie. Tylko na południowym zachodzie kraju wystąpi więcej chmur. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -7 st. C na Podlasiu, przez -4 st. C w centrum kraju, do -2 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, będzie słaby i umiarkowany.

Na poniedziałek 27 grudnia synoptycy prognozują pochmurną aurę z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami śniegu do 5 cm, przechodzącymi na południu w deszcz ze śniegiem. Tylko na północnym wschodzie nie będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie -6 st. C na Podlasiu, przez -3 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Podkarpaciu. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny wiatr.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości