Newsy

Pogoda na weekend: do Polski zawita zima!

Newsy

Aktualizacja:

W nadchodzący weekend do naszego kraju może zawitać zima. Na wschodzie i południu synoptycy przewidują przelotne opady śniegu, a w nocy niemal wszędzie temperatura spadnie poniżej zera. W związku z tym należy się spodziewać oblodzenia dróg i nawierzchni. Z prognoz wynika, że taka aura utrzyma się aż do 6 grudnia.

Pogoda na sobotę 28 listopada

Zgodnie z prognozą IMGW w sobotę temperatura ma wynieść od 2 do 7 stopn i Celsjusza. Jednak ta odczuwalna będzie jeszcze niższa - przez porywisty wiatr. Z kolei w niedzielę w całym kraju temperatura maksymalna nie przekroczy 5 stopni Celsjusza, a w nocy niemal wszędzie spadnie poniżej zera.

- W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima. Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z przewidywaniami w sobotę i w niedzielę, głównie na wschodzie i południu kraju, możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu.

- Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach. Przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie – głównie deszczu - prognozuje IMGW

Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni.

Z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do 'Mikołajek'.

- Cały czas warunki sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna - czytamy w prognozie Instytutu.

Pogoda na sobotę 28 listopada w Warszawie

Nad ranem w stolicy silne zamglenia. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Zobacz też:

Kiedy zmieniać opony? Kluczowa decyzja dla bezpieczeństwa jazdy

Kiedy założyć łańcuchy na koła i jak to zrobić?

Czy Boże Narodzenie 2020 zostanie odwołane? Biuro Świętego Mikołaja nie pozostawia wątpliwości

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości