Piotr Żyła zakażony koronawirusem. Czy zawodnik wystartuje w Pekinie?

Piotr Żyła
Piotr Żyła
Polski Związek Narciarski poinformował, że jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich Piotr Żyła jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Wykonany w czwartek, 20 stycznia, test dał wynik pozytywny.

Piotr Żyła zakażony koronawirusem SARS-CoV-2

Piotr Żyła w ostatnich tygodniach był najpewniejszym punktem polskiej kadry. Zawodnik znalazł się w składzie Biało-Czerwonych na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Miał w nich wystąpić razem z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Pawłem Wąskiem i Stefanem Hulą. Impreza rozpocznie się 4 lutego, czyli za dwa tygodnie, i potrwa do 20 lutego.

Warto dodać, że wykrycie zakażenia u Piotra Żyły to kolejny poważny problem polskiej reprezentacji przed najważniejszymi startami obecnego sezonu. Ostatnio z powodu koronawirusa weekend Pucharu Świata w Zakopanem stracił Kubacki. Na Wielkiej Krokwi zabrakło również Stocha, któremu powrót do rywalizacji uniemożliwiła kontuzja kostki. Na szczęście trzykrotny mistrz olimpijski pracuje już nad odzyskaniem pełnej formy. Żyła, podobnie jak inni zawodnicy szykujący się do startu w igrzyskach w Pekinie, nie znalazł się w kadrze na najbliższe konkursy PŚ w niemieckim Titisee-Neustadt. Do rywalizacji, podobnie jak pozostałych czterech olimpijczyków, miał wrócić pod koniec stycznia w niemieckim Willingen.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Omikron – co o nim wiemy?
Omikron – co o nim wiemy?

Czy Piotr Żyła wystartuje w Pekinie?

Zgodnie z planem skoczkowie z olimpijskiej kadry mieli wylecieć do Chin 31 stycznia. 5 lutego odbędą się kwalifikacje na skoczni normalnej. Dla Piotra Żyły najbliższe dni będą bardzo trudne. Skoczek będzie musiał wykonać szereg kolejnych testów, które wykażą, czy będzie mógł udać się do Pekinu razem z resztą zawodników. W najgorszym przypadku może okazać się, że Żyła nie otrzyma zgodę od organizatorów na występ w igrzyskach.

Warto dodać, że koronawirus krzyżuje plany nie tylko polskim zawodnikom. Po imprezie w Zakopanem zakazili się Daniel Andre-Tande i Fredrik Villumstad, którzy dzielili jeden pokój w stolicy polskich Tatr. Z kolei w czwartek, 20 stycznia, norweskie media poinformowały, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał także Johann Andre Forfang.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie eurosport.tvn24.pl.

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Eurosport.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?