Nastolatka z Kanady nadzieją polskiego łyżwiarstwa figurowego. Olivia Oliver wpisała się do księgi rekordów Guinnessa

Łyżwiarze z Kanady mistrzami Polski
Olivia Oliver ma 17 lat i świetlaną przyszłość przed sobą. Młoda łyżwiarka na co dzień mieszka i trenuje w Kanadzie, ale w zawodach reprezentuje Polskę. Ostatnio po raz kolejny triumfowała na lodzie ze swoim partnerem. Pandemia nie pokrzyżowała im planów.

Olivia Oliver z sukcesem w Polsce

Olivia Oliver jest rodowitą warszawianką, ale w wieku 3 lat przeprowadziła się razem z rodziną do Kanady. Tam rozpoczęła naukę jazdy figurowej na łyżwach. Nastolatka trenuje w parze ze swoim chłopakiem, Joshuą Andarim. Zakochani mają już pierwsze sukcesy na koncie. Mimo, że na co dzień mieszkają w Kanadzie, ostatnio wygrali Mistrzostwa Polski Juniorów w Tańcach na Lodzie.

- Wspaniałe dla mnie jest to, jak dumna jest Olivia ze swojego pochodzenia. Została bardzo dobrą łyżwiarką, a już od najmłodszych lat, chciała reprezentować tylko Polskę. Jej największym marzeniem jest wystąpić na Olimpiadzie w polskich barwach - mówi tata nastolatki, Garry Oliver.

Działalność charytatywna Olivii Olivier

Olivia i Joshua są ambasadorami programu "Łyżwiarze dla młodych bohaterów", który jest częścią fundacji założonej przez jej rodziców.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczestniczyć w spełnianiu marzeń chorych dzieci. Wzruszające jest to, jak potrafią się cieszyć z najmniejszych rzeczy - mówi mistrzyni Polski.

- Chcieliśmy zrobić coś dobrego z mężem i postanowiliśmy poszukać takiej niszy, komu można by było pomóc, kto nie ma jeszcze pomocy - dodaje mama, Karolina Rybicka.

Olivia Oliver ma dopiero 17 lat, a już zdążyła zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa. Młoda łyżwiarka wykonała najszybszy piruet na lodzie. Za pobicie dotychczasowego rekordu dostała pieniądze dla fundacji rodziców.

Jak wyglądają treningi z drugą połówką? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Irmina Somers

podziel się:

Pozostałe wiadomości