Newsy

55-latka podczas wycieczki zgubiła misia. Oferuje za niego wysoką nagrodę

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
podróże.gazeta.pl
pluszowy miś

55-letnia Marina wybrała się na wycieczkę do Berlina. Kobiecie w wyprawie towarzyszył pluszowy miś. Podczas zwiedzania jednej z dzielnic stolicy Niemiec pluszak się zawieruszył. Zrozpaczona turystka wyznaczyła nagrodę tysiąca euro dla osoby, która odnajdzie i zwróci jej maskotkę. Jak wygląda zgubiony miś?

Kobieta szuka zgubionego misia

Junior - bo tak nazywa się zgubiony miś - ma brązowe, pluszowe futerko i czarne oczy z guzików. Jego właścicielka, pochodząca z Hamburga Marina, zabrała pluszaka na początku lipca na wycieczkę do Berlina. Kobieta wspólnie z partnerem wybrała się do dzielnicy Marzahn, aby zwiedzić tamtejszy ogród botaniczny. W pewnym momencie 55-latka zorientowała się, że zgubiła ulubionego pluszaka.

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Marina wspólnie z partnerem ponownie przeszli tę samą trasę, w nadziei, że odnajdą misia. Niestety to nic nie dało. Juniora nie widziała również obsługa ogrodu. Zrozpaczona kobieta postanowiła wydrukować i rozwiesić w okolicy ulotki z wizerunkiem misia oraz prośbą o zwrot pluszaka. Na szczęśliwego znalazcę czeka nagroda w wysokości tysiąca euro.

Kobieta zgubiła misia. Dlaczego maskotka jest dla niej taka ważna?

Marina w rozmowie z serwisem berliner-zeitung.de wyznała, że utrata misia jest dla niej bardzo bolesna. Kobieta opowiedziała dziennikarzom, że pluszaka kupiła 17 lat temu podczas pobytu w Nowym Jorku. Od tamtej pory zabiera go ze sobą w każdą podróż. Wspólnie zwiedzili Stany Zjednoczone, Hiszpanię, a także Włochy.

Kobieta dodała, że Junior to, coś więcej niż zwykła zabawka. Dla Mariny jest swego rodzaju talizmanem, dlatego kobieta gotowa jest wyłożyć niemałą dla siebie kwotę, aby odzyskać pluszaka. - Junior jest potrzebny. (...) Z Juniorem chodziłam też w okresie koronawirusa do świetlic czy domów starców, by rozweselać przebywających tam ludzi - mówiła w rozmowie z mediami.  

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: podróże.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Justin Hamblin/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości