Newsy

Jaka była przyczyna śmierci Elżbiety II? Opublikowano akt zgonu królowej

Newsy

Autor:
mjz/kab/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Królowa Elżbieta II

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku na zamku Balmoral we wschodniej Szkocji. Tamtejszy departament rządowy opublikował właśnie akt zgonu monarchini. Podano w nim przyczynę śmierci królowej.

Akt zgonu królowej Elżbiety II

Elżbieta II była najdłużej panującą królową w historii Wielkiej Brytanii. Jej służba trwała 70 lat. Monarchini zmarła w czwartek, 8 września br. o godz. 15:10 czasu londyńskiego na zamku Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat.

Jak czytamy na tvn24.pl, w czwartek, 29 września br. szkocki departament rządowy, który jest odpowiedzialny za rejestrację stanu cywilnego i spis ludności, demografię i statystyki, opublikował akt zgonu zmarłej monarchini. W dokumencie podano między innymi przyczynę śmierci królowej.

Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II

Z podanego do publicznej wiadomości aktu zgonu wynika, że królowa Elżbieta II zmarła ze starości. W dokumencie uwzględniono też wykonywany przez nią zawód: Jej Wysokość Królowa.

Pogrzeb najdłużej panującej brytyjskiej monarchini odbył się 19 września br. w Londynie. Następcą Elżbiety II na tronie został jej pierworodny syn, Karol III.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:mjz/kab/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości