"Milionerzy". Gdzie odbywa się najstarszy nowożytny maraton na świecie?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
"Milionerzy"
Hubert Urbański i uczestnicy "Azji Express" w ogniu pytań
Hubert Urbański i uczestnicy "Azji Express" w ogniu pytań Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

W którym z miast co roku odbywa się najstarszy nowożytny maraton na świecie? - to pytanie w 610. odcinku "Milionerów" usłyszał Przemysław Kaczówka z Wieliczki. Odpowiedź warta była 10 tys. złotych. Czy zawodnik zaznaczył poprawny wariant?

610. odcinek "Milionerów" rozpoczął się od eliminacji. Wszyscy ułożyli prawidłową kolejność, ale najszybszy był Przemysław Kaczówka z Wieliczki, który pracuje w laboratorium genetycznym w Krakowie. Uczestnik jest absolwentem biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. - To dziedzina, która uchodzi za bardzo rozwojową i umożliwia pracę w różnych miejscach - przyznał mężczyzna, któremu w studiu towarzyszyła koleżanka Ania.

Zawodnik z dwoma pierwszymi pytaniami poradził sobie znakomicie. Natomiast przy trzecim dotyczącym Archimedesa skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół" i wybrał prawidłowy wariant. Na czwarte odpowiedział szybko i bezbłędnie. I tak doszedł do zagadnienia za 10 tysięcy złotych:

"Milionerzy". W którym z miast odbywa się najstarszy nowożytny maraton na świeci

  • A: w Moskwie,
  • B: w Bostonie, 
  • C: w Sztokholmie,
  • D: w Warszawie.

Gdzie odbywa się najstarszy nowożytny maraton na świecie? - odpowiedź

Najstarszy nowożytny maraton na świecie odbywa się w Bostonie. Bieg uliczny rozgrywany jest corocznie na ulicach miasta i sąsiadujących z nim miejscowości. Organizowany jest w święto "Patriots' Day" (trzeci poniedziałek kwietnia). Pierwsza edycja odbyła się 19 kwietnia 1897 roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: "Milionerzy"

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości