Pytanie na temat golfa zmyliło czujność zawodnika. "Nie wycofam się"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Hubert Urbański i uczestnicy "Azji Express" w ogniu pytań
Hubert Urbański i uczestnicy "Azji Express" w ogniu pytań Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

"Milionerzy" to teleturniej, który niejednokrotnie zaskakiwał widzów i uczestników. W 609. odcinku gry o niebagatelną sumę zagrał Mateusz Całka. Jak młody uczestnik poradził sobie z nietypowym pytaniem dotyczącym trofeów w świecie golfa?

"Milionerzy" - Co niesie ze sobą kalima, która potrafi zepsuć wakacje na Wyspach Kanaryjskich?

W 609. odcinku programu "Milionerzy" szansę na zdobycie głównej nagrody otrzymał Mateusz Całka z Warszawy, który na co dzień zajmuje się matematyką ubezpieczeniową. Zawodnik kontynuował rozgrywkę rozpoczętą w poprzednim odcinku, a na swoim koncie na początku gry miał już 1000 zł. Pewny siebie bohater programu dotarł do pytania za 75 tysięcy złotych:

Co niesie ze sobą kalima, która potrafi zepsuć wakacje na Wyspach Kanaryjskich?

  • A: zemstę faraona z Egiptu
  • B: chmury deszczowe znad Pirenejów
  • C: piasek z Sahary
  • D: zimno z Arktyki

Mateusz Całka po krótkiej analizie pytania podjął decyzję, by zaznaczyć odpowiedź C., która okazała się poprawna. Kalima to gorący wiatr z ziarenkami piasku, który utrudnia widoczność oraz oddychanie.

"Milionerzy" – Co jest najbardziej pożądanym trofeum w golfie?

Pytanie za ćwierć miliona okazało się być trochę bardziej zagadkowe dla Mateusza, który długo zastanawiał się nad poprawną odpowiedzią. - Nie wycofam się - zapewnił Huberta Urbańskiego. Pytanie brzmiało:

Co jest najbardziej pożądanym trofeum w golfie?

  •  A: pasiasty golf
  • B: zielona marynarka
  • C: cytrynowa kamizelka
  • D: kraciasty kaszkiet

Zawodnik zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego i zatelefonował do swojego taty - Grzegorza. Zasugerowany opinią ojca zagłosował na odpowiedź D: kraciasty kaszkiet. Jak się okazało poprawne rozwiązanie to wariant B: zielona marynarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości