Pijana 28-latka przewoziła dziecko na rowerze. Wjechała wprost pod samochód

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
bielsko-biala.policja.gov.pl
Wypadek na rowerze

Nietrzeźwa rowerzystka doprowadziła do wypadku w Bielsku-Białej. 28-latka przewoziła 11-letnią dziewczynkę. Kobieta utraciła równowagę i wpadła pod koła jadącego z naprzeciwka auta, powodując wypadek. Co jej za to grozi?

Pijana 28-latka wiozła dziecko na rowerze

3 lipca w godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku w miejscowości Mazańcowice niedaleko Bielska-Białej. Dotyczył on roweru i samochodu osobowego. Według wstępnych ustaleń policji 28-latka przewoziła jednośladem 11-letnie dziecko.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kobieta utraciła równowagę na łuku drogi i wjechała wprost pod jadące z naprzeciwka auto. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kierująca autem 47-latka była trzeźwa, miała też uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 

Mazańcowice. Wypadek z udziałem pijanej rowerzystki

Alkomatem zbadano również jadącą z dzieckiem 28-latkę. Okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu. Rowerzystka miała we krwi ponad promil alkoholu. Zarówno ona, jak i 11-latka doznały obrażeń i zostały przetransportowane do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia badają funkcjonariusze z bielskiej komendy. Za spowodowanie wypadku nietrzeźwej rowerzystce grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Vaquey/Getty Images

Pozostałe wiadomości