Ostatni raz Masa Krytyczna przejechała ulicami Warszawy w 2016. Dziś wracają by zachęcić warszawiaków do jazdy rowerem i przypomnieć władzom miasta, że "jest i będzie ktoś, kto bedzie się upominał o prawa rowerzystów". Tym razem przejazd zaczyna się nieco później niż zwykle, po szczycie komunikacyjnym, o 19.00 rowerzyści wystartują z placu Zamkowego.
Przejazd może utrudnić życie kierowcom, jednak tym razem Masa Krytyczna wystartuje już po szczycie komunikacyjnym więc utrudnienia na trasie przejazdu nie powinny powodować blokady miasta.
Rowerzyści pokonają trasę:
- plac Zamkowy
- Krakowskie Przedmieście
- Nowy Świat
- plac Trzech Krzyży
- aleje Ujazdowskie
- plac Na Rozdrożu
- aleja Szucha
- plac Unii Lubelskiej
- Boya-Żeleńskiego
- Waryńskiego
- Puławska
- Rakowiecka
- Niepodległości
- Chałubińskiego
- aleja Jana Pawła II
- Dzielna
- Zamenhofa
- Nowolipki
- Andersa
- plac Bankowy
- Senatorska
- plac Zamkowy
Chcemy zachęcić Warszawiaków do Masowej jazdy rowerem. Przypomnimy, że rowerzysci maja nie tylko prawa, ale i obowiazki, Przypomnimy o obowiązkowym oświetleniu roweru, nie rowerzysty Przypomnimy, że chodniki są dla pieszych, a jeżeli juz tam jest rowerzysta to ma udawać, że go tam nie ma :-) Przypomnimy też Miastu, że jest i będzie ktoś, kto bedzie się upominał o prawa rowerzystów, że nie wystarczy zakupić veturilo i narobić szumu marketingowego, jak jest cudownie - trzeba TWARDEJ INFRASTRUKTURY, szczególnie w Śródmieściu. Według nas obecnie budowana infrastruktura będzie niewystarczająca (minimalne parametry), jeżeli ruch rowerowy wzrośnie, tak jak rośnie od lat Chcemy uświadamiać, że proste działania są niewystarczające i o ruchu rowerowym trzeba pomyśleć kompleksowo w skali CAŁEGO MIASTA - efekty i tak nie będą od razu, a myśleć trzeba dalej, niż do końca kadencji
Autor: Filip Yak
podziel się: