Newsy

Ojciec zostawił dzieci w lesie. Znalazł je policjant

Newsy

Autor:
asty/kab,
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
leśna droga

Dwójka płaczących dzieci błąkających się po lesie została zauważona w powiecie chrzanowskim (woj. małopolskie). Pomocy udzielił im policjant, który spotkał nieletnich w czasie wolnym od służby. Okazało się, że dzieci w leśnej głuszy zostawił ojciec.

Ojciec porzucił dzieci w lesie

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie przekazała wiadomość o nietypowym zdarzeniu - czytamy na tvn24.pl. Funkcjonariusz spacerujący po leśnych terenach spotkał zagubione rodzeństwo.

- Do zdarzenia doszło 2 lipca br. w powiecie chrzanowskim. Tego dnia, po godzinie 11, 36-letni mieszkaniec gminy Kęty odebrał od byłej partnerki ich wspólne dzieci dzieci i udał się z nimi na wycieczkę - przekazano w policyjnym komunikacie. - Mężczyzna podjechał samochodem do lasu przy ulicy Chrzanowskiej w Libiążu i tam zakończył podróż. Na parkingu leśnym próbował "wyciągnąć" od swoich dzieci w wieku 16 i 11 lat prywatne informacje. Dzieci z uwagi na złe zachowanie taty ze stresu nie potrafiły z nim rozmawiać. Po chwili mężczyzna odjechał z parkingu leśnego zostawiając dzieci - dodano.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mężczyzna natychmiast zaopiekował się małoletnimi oraz wezwał pomoc.

- Odwaga, empatia i wrażliwość na problemy innych ludzi, nieustępliwość wobec osób popełniających przestępstwa - to elementy, które powinny cechować każdego policjanta - podkreślono w policyjnym oświadczeniu.

Rodzeństwo porzucone w lecie

Nastolatka i jej młodszy brat przemieszczali się w stronę Libiąża. Po policyjnej interwencji dzieci wróciły pod opiekę mamy. Nieodpowiedzialnym zachowaniem 36-latka zajmie się Sąd Rejonowy w Chrzanowie Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz Komisariat Policji w Libiążu.

Więcej informacji znajdziesz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:asty/kab, Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz Banaszuk / Getty Images

Pozostałe wiadomości