Newsy

Łukasz Chwieduk i Duet Acro Studio w finale Mam Talent: "Czeka nas teraz dużo pracy"

Newsy

Aktualizacja:

Dziś na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli utalentowani Polacy, którzy dostali się do finału programu „Mam talent”. Wśród nich Łukasz Chwieduk, football freestyle oraz Basia i Łukasz, duet akrobatyczny.

Łukasz Chwieduk – mistrz football freestyle

Łukasz to 23-letni chłopak, który na co dzień studiuje Wychowanie Fizyczne na AWF w Gdańsku. Freestyle football’em zajmuje się od 11 lat. Jak się to wszystko zaczęło? Łukasza zainspirowały filmiki z udziałem polskich graczy, które oglądał w sieci. Młody chłopak postanowił sam nauczyć się tego sportu. Wielogodzinne treningi na sali i boisku przyniosły mu pierwsze sukcesy. Łukasz dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Polski. Ponadto uczestnik wraz ze znanym graczem Michałem Rycajem tworzą dueat Frash. Jakie emocje towarzyszyły w półfinale?

Wszyscy jesteśmy zadowoleni, jeszcze nie ochłonąłem po tym wszystkim. Jeszcze chyba nie jesteśmy świadomi, ile pracy nas czeka.

– przyznał Łukasz Chwieduk.

Duet akrobatyczny – współpraca i osiągnięcia

Basia i Łukasz są nie tylko parą w życiu zawodowym, ale także prywatnym. W duecie występują od dwóch lat, natomiast poznali się dużo wcześniej, na studiach w Katowicach na Akademii Wychowanie Fizycznego. Czy łączenie sfery prywatnej z zawodową jest możliwe?

Mamy wspólne cele, dążymy do tego samego, więc jest nam łatwiej coś wypracować. To jest ogromny plus.

– podsumował Łukasz.

Para odnosi duże sukcesy. Basia i Łukasz zajęli pierwsze miejsce na zeszłorocznych Mistrzostwach Polski w akrobatyce powietrznej w kategorii Aerial Silk Duo Professional, reprezentowali też Reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata, gdzie również zwyciężyli.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości