Zmiany w godzinach dla seniora. Od dzisiaj obowiązują tylko przez 5 dni w tygodniu

Senior
FG Trade/Getty Images
Otwarcie lasów i parków to nie jedyne zmiany, które weszły w związku z częściowym znoszeniem ograniczeń. Od 20 kwietnia 2020 r. godziny dla seniora obowiązują przez określoną liczbę dni w tygodniu i nie obejmują weekendów.

Godziny dla seniora

Wcześniejsze rozporządzenie wprowadziło w życie tak zwane godziny dla seniora. Oznaczało to, że od 10.00 do 12.00 zakupy w sklepach czy aptekach mogły robić jedynie osoby powyżej 65. roku, nie narażając się na kontakt ze zbyt dużą liczbą klientów. Godziny te obowiązywały przez 7 dni w tygodniu, ale nie oznaczały, że w innych porach seniorzy nie mogli przebywać w sklepie.

Zmiana

Najnowsza zmiana, która jest związana z częściowym znoszeniem ograniczeń, stanowi, że od dzisiaj, czyli 20 kwietnia, godziny dla seniora obowiązują jedynie przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że osoby powyżej 65. roku życia nadal mają wyłączność na robienie zakupów od 10.00 do 12.00, ale tylko od poniedziałku do piątku. W weekend sklepy będą dostępne dla wszystkich klientów niezależnie od grupy wiekowej. Dla przypomnienia – w najbliższą niedzielę 26 kwietnia nie obowiązuje zakaz handlu.

Zobacz także:

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości