GIS: 1/4 zakażonych na koronawirusa w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia

Koronawirus. Test
Foremniakowski/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że według najnowszych danych 1/4 zakażonych COVID-19 to osoby poniżej 30. roku życia. GIS wystosował apel do młodych ludzi, aby zostali w domach.

Koronawirus w Polsce

Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia #zostańwdomu

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Od piątku, 20 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 aktualnie wynosi 1905. W wyniku zachorowania na koronawirusa zmarło 26 osób.

Apel do młodych ludzi

Centrum Badań Opinii Społecznej także zwróciło uwagę na to, że apel o pozostanie w domach powinien być kierowany również do osób młodych.

Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia

- podało CBOS.

Koronawirus: objawy

Wirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Zakażenie koronawirusem objawia się najczęściej gorączką, bólem mięśni, kaszlem, dusznościami oraz zmęczeniem.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości