Usiłował zabić mężczyzną, którego nakrył ze swoją żoną. Teraz grozi mu dożywocie

Zdrada przyłapani in flagranti
fot. Thamrongpat Theerathammakorn / EyeEm/Getty Images
29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego został oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny, którego zastał w domu w niedwuznacznej sytuacji ze swą żoną – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Akt oskarżenia trafił do sądu.

29-latek z jednej z miejscowości w powiecie kępińskim (wielkopolskie) na stale pracował za granicą. W styczniu 2019 r. wrócił do domu niespodziewanie, nie informując wcześniej żony o zmianie planów. W domu zastał kobietę z obcym mężczyzną w niedwuznacznej sytuacji. Miał chwycić za nóż i rzucić się na nieproszonego gościa.

Zadał ranę nożem

"Prokurator zarzucił mężczyźnie, że działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego w ten sposób, że ugodził go nożem w plecy, powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej, co skutkowało powstaniem ciężkiej choroby realnie zagrażającej życiu. Następnie uderzał pokrzywdzonego pięściami. Napastnika odciągnęli świadkowie zdarzenia" – powiedział prokurator Maciej Meler.

W ramach postępowania mężczyzna został oskarżony też o kierowanie pod adresem pokrzywdzonego gróźb i uszkodzenia jego samochodu.

Grozi mu dożywocie

Oskarżony nie przyznaje się do zarzutu usiłowania zabójstwa, bo, jak twierdzi, niewiele pamięta z tamtego dnia.

"Celem weryfikacji stanu psychicznego oskarżonego w sprawie powołano biegłych, którzy stwierdzili, że sprawca działał umyślnie i w sposób zaplanowany" – powiedział prokurator.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Kto ponosi winę za zdradę?

Autor: Anna Kobyłka

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości