Szczepionka przeciwko COVID-19. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić? Ruszyła rządowa strona internetowa, na której znajdziecie wszystkie informacje o procedurze i narodowym programie szczepień. Odpowiedzi na Wasze pytania uzyskacie również pod numerem specjalnej infolinii.
Strona internetowa o szczepieniach przeciw COVID-19
Kto i kiedy może się zaczepić przeciw koronawirusowi? Informacje można znaleźć na stronie internetowej rządowej "Szczepimy się". Opublikowana jest tam m.in. procedura szczepień oraz informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Na stronie są informacje jak się zaszczepić i procedurę szczepień. Znajdziemy tam Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. czy szczepienie przeciw koronawirusowi jest obowiązkowe.
Ile kosztuje szczepionka przeciw COVID-19?
Szczepienia będą dobrowolne i bezpłatne.
- Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza. Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby każdy mógł się na nie w sposób prosty zapisać i w sposób bezproblemowy na nie trafić. Celem strategicznym zapisanym w Narodowym Programie Szczepień jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa – czytamy na stronie internetowej.
Na stronie znajdziemy również odpowiedzi na pytania, jak się zgłosić do programu i gdzie będzie można się zaszczepić.
Numer infolinii o szczepienia przeciw koronawirusowi
Informacje na temat szczepień można uzyskać również pod numerem 989. Infolinia ma funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia 2021 r. za jej pośrednictwem będzie można umawiać się konkretne terminy.
Program szczepień uwzględnia zapowiadane pierwszeństwo grup zawodowych i społecznych. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki.
Ścisły lockdown w Holandii. Potrwa co najmniej 5 tygodni. Zobacz wideo:
Czytaj także:
- Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. "Uzyskanie odporności populacji to największe wyzwanie dla Polski w 2021 roku"
- Pierwsza Polka zaszczepiona przeciwko COVID-19. Jak się czuje kobieta?
- Czy kobieta, która urodziła dziecko i przeszła COVID-19 może oddać osocze? "Zdecydują o tym specjalistyczne badania"
Autor: Aleksandra Pietrzak
Źródło: PAP