Infolinia i strona www o szczepieniach przeciw COVID-19. Kto i kiedy może się zaszczepić?

szczepionka przeciw COVID-19, koronawirus, pandemia, informacje o szczepionkach, infolinia
Halfpoint Images/Getty Images
Szczepionka przeciwko COVID-19. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić? Ruszyła rządowa strona internetowa, na której znajdziecie wszystkie informacje o procedurze i narodowym programie szczepień. Odpowiedzi na Wasze pytania uzyskacie również pod numerem specjalnej infolinii.

Strona internetowa o szczepieniach przeciw COVID-19

Kto i kiedy może się zaczepić przeciw koronawirusowi? Informacje można znaleźć na stronie internetowej rządowej "Szczepimy się". Opublikowana jest tam m.in. procedura szczepień oraz informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Na stronie są informacje jak się zaszczepić i procedurę szczepień. Znajdziemy tam Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. czy szczepienie przeciw koronawirusowi jest obowiązkowe.

Ile kosztuje szczepionka przeciw COVID-19?

Szczepienia będą dobrowolne i bezpłatne.

- Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza. Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby każdy mógł się na nie w sposób prosty zapisać i w sposób bezproblemowy na nie trafić. Celem strategicznym zapisanym w Narodowym Programie Szczepień jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa – czytamy na stronie internetowej.

Na stronie znajdziemy również odpowiedzi na pytania, jak się zgłosić do programu i gdzie będzie można się zaszczepić.

Numer infolinii o szczepienia przeciw koronawirusowi

Informacje na temat szczepień można uzyskać również pod numerem 989. Infolinia ma funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia 2021 r. za jej pośrednictwem będzie można umawiać się konkretne terminy.

Program szczepień uwzględnia zapowiadane pierwszeństwo grup zawodowych i społecznych. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki.

Ścisły lockdown w Holandii. Potrwa co najmniej 5 tygodni. Zobacz wideo:

Czytaj także:

Autor: Aleksandra Pietrzak

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości