Masz takie figurki w domu? Dzięki nim możesz zdobyć małą fortunę

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
dlahandlu.pl

Kinder Niespodzianka to kultowe jajko, w środku którego znajduje się zabawka. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi szaleją za plastikowymi figurkami zamkniętymi w mlecznej czekoladzie. Jest grupa kolekcjonerów, która za niektóre z nich jest w stanie zapłacić krocie. Może jakaś zabawka zalega także na twojej półce?

Zabawki z Kinder Niespodzianki

Pierwsze jajka z zabawką pojawiły się na rynku w latach 70. XX w. w Niemczech i we Włoszech. Tam, podobnie jak u nas, od razu zrobiły furorę wśród najmłodszych. Figurki przedstawiały wówczas zwierzęta, osoby wykonujące znane zawody, pojazdy czy najbardziej pożądane postacie z kreskówek. Do Polski jajko trafiło w latach 90. Stało się więc symbolem tego okresu - wiele dzieciaków miało na swoich półkach kolekcje najciekawszych figurek.

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielu mogłoby myśleć, że moda na zbieranie zabawek z jajek Kinder przeminęła razem z poprzednim wiekiem - nic bardziej mylnego. Można wręcz powiedzieć, że weszła na nowy poziom.

Zabawki z Kinder Niespodzianki warte fortunę

Dziś zabawki wyglądają już inaczej, a postacie, które się w nich pojawiają są dostosowane do teraźniejszego, młodego odbiorcy. Jednak, te które były uwielbiane przez najmłodszych dekady temu wcale nie straciły na wartości, po prostu cieszą starsze pokolenie. Kolekcjonerzy z sentymentem wracają do czasów swojej młodości, a za posiadanie wymarzonej figurki, która już dawno wyszła z produkcji są w stanie zapłacić od kilkudziesięciu euro do kilku tysięcy.

Najbardziej pożądanym zabawkom przyjrzeli się dziennikarze serwisu dlahandlu.pl. Asterix z komiksu "Asterix i Obelix" kosztuje od 70 do 190 euro. Za krasnoluda "Ferdi Fallobst" z lat 70. można zapłacić prawie trzy tysiące euro.

Najdroższe są Smerfy z 1979 roku. Smerf z fletem został sprzedany dwa lata temu w za 5 tys. euro, a smerf z latarnią na stronie eierlei-shop.de kosztuje 24 999 euro.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: dlahandlu.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty

Pozostałe wiadomości