Newsy

Platforma eBay ponownie otworzy się w Polsce. Co się zmieni w serwisie?

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24/Spidersweb.pl
Zakupy online
Poike/Getty ImagesPlatforma eBay ponownie otworzy się w Polsce. Co się zmieni w serwisie?

Platforma eBay zapowiedziała ponowne otwarcie w Polsce. Tym razem ma zostać wprowadzona funkcja automatycznego tłumaczenia ofert na polski. Sklep internetowy chce być jednym z największych platform e-commerce w kraju. Co to oznacza?

Platforma eBay wraca do Polski

Okres pandemii zwiększył odsetek konsumentów kupujących online. W Polsce dostępność do Internetu wynosi około 92% i jest ponad 22 miliony kupujących. To idealna przestrzeń do rozwoju platform sprzedażowych. Chociaż platforma eBay jest już w Polsce, to jak zapowiedział Senior Director, Paolo Levoni, będzie to swojego rodzaju "nowe otwarcie" i pierwszy krok rozwojowy na polskim rynku.

Jak zaplanować tanie zakupy?

Jak zaplanować tanie zakupy?
Jak zaplanować tanie zakupy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Sporo na tym polu udało się zrobić, ale na pewno jeszcze wiele przed nami w tej kwestii pozostało. Zmiana języka implikuje również inne rzeczy. Polacy będą mieli teraz dostęp w swoim własnym języku do portfolio dużych sprzedawców m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii, co ułatwi również kwestie logistyczne dla klientów - mówi Paolo Levoni, Senior Director EU Cross Border Trade.

Ponowne wejście na rynek ma się łączyć z wprowadzeniem rozwiązań, które stosowane są przez firmę w innych krajach. Najważniejszą zmianą ma być wprowadzenie języka polskiego i automatycznego tłumaczenia strony. Serwis eBay jest jedną z największych platform e-commerce na świecie, jednak w Polsce nie zyskał dużej popularności. Firma działa od 1995 roku, a wartość brutto produktów przez nią oferowanych w 2021 wyniosła 20,7 mld dolarów.

Platformy zakupowe w Polsce

Platforma eBay po raz pierwszy próbowała podbić polski rynek w 2005 roku, jednak nie doceniono konkurencji innych firm i sklep poległ. W 2011 roku firma niejako wycofała się z Polski - możliwe było korzystanie z międzynarodowej wersji serwisu, ale polska strona przestała istnieć. Obecnie jedną z największych platform sprzedażowych jest Allegro. Od września 2021 na rynku działa również singapurska platforma e-handlu - Shoopee. Polską wersję portalu uruchomił też Amazon. W kraju coraz popularniejsze stają się również automaty do odbierania paczek z różnych firm - w tym Allegro i Aliexpress. Zatem eBay powracając będzie musiał zmierzyć się z dużą konkurencją na rynku e-handlu.

Dlaczego eBay wraca do Polski? To pytanie zadał portal spidersweb.pl Lornie Dunne, szefowej sprzedaży na rynkach UE, odpowiedzialnej za działania w różnych krajach europejskich, w tym w Polsce.

- Próbowaliśmy rozszerzyć naszą działalność kilka lat temu, ale technologia nie była gotowa. Wstrzymaliśmy więc dalsze inwestycje do czasu, aż będziemy dysponować satysfakcjonującą technologią, taką jak tłumaczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja; naszą ambicją jest wykorzystać te narzędzia, by udostępnić cały inwentarz europejski, a z czasem także światowy, dla kupujących z Polski - odpowiada Lorna Dunne dla portalu spidersweb.pl

Póki co, nie powstanie fizyczny oddział na miejscu. Za proces wdrażania platformy będzie odpowiedzialny odział w Irlandii.

Zobacz także:

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24/Spidersweb.pl

Źródło zdjęcia głównego: Poike/Getty Images

Pozostałe wiadomości