Newsy

Próbował ukraść auto z pasażerką w środku. "Kobieta była przekonana, że pomylił samochody"

Newsy

Autor:
ng/
tam/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Czarne auto na parkingu.

Do policyjnego aresztu w Białej Podlaskiej trafił mężczyzna, który usiłował ukraść samochód ze stacji benzynowej. 27-latek miał wsiąść do zaparkowanego pojazdu, nie zwracając uwagi na siedzącą w środku pasażerkę. To właśnie zdecydowana reakcja kobiety powstrzymała go przed dokonaniem przestępstwa. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

27-latek próbował ukraść auto z pasażerką w środku

Do zdarzenia doszło w środę, 12 października br. na stacji paliw w Białej Podlaskiej. Jak podaje tvn24.pl, kierowca jednego z zaparkowanych na terenie obiektu aut udał się z synem do paczkomatu. W pojeździe została jego żona.

Jak nie dać się oszukać?

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- W pewnym momencie usłyszał, że kobieta wzywa pomocy. Kiedy podbiegł do samochodu zauważył uciekającego z niego młodego mężczyznę, który został ujęty przez świadków. Kobieta była początkowo przekonana, że mężczyzna pomylił samochody. Jednak ten - nie zważając na obecność pasażerki - wciąż próbował uruchomić auto. Uniemożliwiła mu to wzywając pomocy - poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Kradzież dokumentów i usiłowanie kradzieży samochodu

W trakcie ucieczki 27-latek zgubił reklamówkę. W środku znaleziono dokumenty jednej z pobliskich firm, które miały zostać bezprawnie zabrane ze skrzynki na listy.

Ujęty przez świadków zdarzenia mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty. Jak podaje tvn24.pl, będzie odpowiadał przed sądem zarówno za kradzież dokumentów, jak i usiłowanie kradzieży samochodu. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:ng/ tam/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: biala-podlaska.policja.gov.pl

Pozostałe wiadomości