Newsy

Ojciec holował dziecko na materacu za żaglówką. 5-latka zraniona śrubą silnika

Newsy

Aktualizacja:
jezioro, żaglówka

Materac holowany przez żaglówkę, a na nim 5-letnie dziecko. Taki widok można było zobaczyć na mazurskim jeziorze Bełdany. Dziewczynka wpadła do wody i została zraniona śrubą silnika, ma złamaną nogę. Sternikiem jachtu okazał się jej ojciec. Okoliczności wypadku bada policja.

Bełdany. 5-letnie dziecko holowane za żaglówką zranione śrubą

Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Piaski na jeziorze Bełdany. 45-latek płynąc jachtem żaglowym, wyposażonym w silnik zaburtowy o mocy 9,9 KM, holował 5-letnią córkę, która była na materacu. Łódka płynęła na biegu jałowym. Dziewczynka miała na sobie kamizelkę ratunkową.

W pewnym momencie 5-latka zsunęła się z materaca do wody. Mężczyzna, będącą w wodzie córkę, przyciągnął do łodzi. Niefortunnie jednak złapał za manetkę, zwiększając obroty silnika. Śruba zraniła wtedy dziecko.

Mazury. Ojciec sterował łodzią, ciągnął pięciolatkę na materacu

Mężczyzna wciągnął córkę do łodzi, powiadomił służby ratunkowe i wrócił do portu. Tam ratownicy MOPR udzielili pierwszej pomocy. Następnie 5-latkę do szpitala w Olsztynie zabrał śmigłowiec LPR. Dziewczynka doznała otwartego złamania nogi.

Według policji, która wyjaśnia okoliczności wypadku, ojciec dziecka był trzeźwy. Na pokładzie żaglówki była także babcia 5-latki, również trzeźwa.

- Apelujemy do wszystkich wypoczywających na wodzie, by kierowali się rozwagą i odpowiedzialnością. Niewinna zabawa może skończyć się źle - ostrzegł asp. sztab. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Planujesz wakacyjny wyjazd na Mazury? Natalia Sitarska poleca atrakcje, które spodobają się całym rodzinom. Zobacz wideo:

Zobacz też:

63-letnia Sharon Stone w kostiumie kąpielowym. Fani zachwyceni jej figurą oraz... psem

Co turyści najczęściej kradną z hoteli? "Zdarzyło się, że zginął cały stół tarasowy"

Polska w światowej czołówce eksportu lodów. Który kraj najbardziej pokochał nasze produkty?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości