Mazury

  Mazury

  Mazury cieszą się wielkim zainteresowaniem Polaków szczególnie w okresie wakacyjnym. Urokliwe jeziora i świeże ryby przyciągają tysiące turystów. W Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey postanowił odwiedzić najbardziej smaczne miejsca.

  Skąd czerpał inspiracje do swojej książki?

  Agnieszka Michalska postanowiła zerwać z dotychczasowym stylem życia i opuściła stolicę. Swoją przystań - dosłownie i w przenośni - znalazła w Mrągowie, gdzie zaprosiła kamerę Dzień Dobry TVN. Jak dziś wygląda jej codzienność i czym się zajmuje?

  Przypadek sprawił, w to właśnie w tej miejscowości znalazły swój nowy dom.

  W życiu Anny Dereszowskiej ostatnio sporo się dzieje. Jakiś czas temu aktorka poinformowała, że spodziewa się trzeciego dziecka. Razem ze swoim partnerem, Danielem Duniakiem, zajęła się także budową domu na Mazurach. O tym, jak przebiegają prace związane z inwestycją, opowiedziała na swoim Instagramie.

  Agnieszka Dygant pochwaliła się w sieci kadrem z urlopu. Aktorka wybrała się na Mazury, by cieszyć oczy malowniczymi krajobrazami. Niestety błogi wypoczynek przerwała niespodziewana choroba. "U nas rotawirus dziesiątkuje szeregi" – zdradziła fanom.

  Cezary Żak nie kryje, że czerpie szczęście z życia z małżeństwie. Ostatnio zamieścił w mediach społecznościowych żartobliwy post, w którym oznajmił, że ktoś mu doprawia rogi. Jak fani zareagowali na wpis artysty?

  Choć większość osób znanych z pierwszych stron gazet na stałe osiedliła się w Warszawie to są również tacy, którzy mieszkają w innych częściach Polski. Niektóre z gwiazd prócz ciszy i spokoju mogą cieszyć się także zniewalającym widokiem z okna. Kto zamieszkał z dala od stolicy i gdzie znane osoby znalazły swoje miejsce na Ziemi?

  Anna Dereszowska ma przed sobą intensywny czas. Aktorka wraz z partnerem buduje dom na Mazurach, ale przede wszystkim oczekuje narodzin trzeciego dziecka. Gwiazda zdradziła, jak długo planuje być na urlopie macierzyńskim.

  Giżycka Twierdza Boyen to XIX-wieczny zabytek, który chętnie odwiedzają turyści przebywający na Mazurach. Niemal 200 lat temu miała ogromne znaczenie dla obronności Prus Wschodnich. Obecnie można ją zwiedzać i wziąć udział w licznych imprezach, zlotach oraz festiwalach organizowanych na jej rozległym terenie.

  Agnieszka Sienkiewicz pochwaliła się w mediach społecznościowych kawałkiem ziemi na Mazurach. Aktorka zdradziła, że zamierza tam stworzyć wspaniałe siedlisko. Kto pierwszy zarezerwował już pobyt w tym miejscu?

  Materac holowany przez żaglówkę, a na nim 5-letnie dziecko. Taki widok można było zobaczyć na mazurskim jeziorze Bełdany. Dziewczynka wpadła do wody i została zraniona śrubą silnika, ma złamaną nogę. Sternikiem jachtu okazał się jej ojciec. Okoliczności wypadku bada policja.

  W programie "Nieoczywiste miejsca" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła wyjątkowy dom, który mieści się w stylowym, starym wiatraku. Bronisław Konopacki dba o mazurską budowlę tak, jak przed laty robił to jego ojciec. Teraz ta przestrzeń ma niepowtarzalny klimat.

  Stare domy mają swój klimat. Kasia Jaroszyńska, prowadząca program HGTV, wybrała się na Mazury, gdzie podziwiała wnętrza ogromnego, ceglanego domu. Jak został odnowiony? Te rozwiązania robią wrażenie.

  Jezioro Hańcza wraz z przyległą skarpą w 1963 roku zyskało miano rezerwatu krajobrazowo-wodnego. Okalające je fauna i flora w całości są objęte ochroną. W 1974 roku z powodu głębokości i struktury, którą tworzą podwodne ściany polodowcowe, jezioro zostało wpisane na listę Projektu Aqua UNESCO. Gdzie znajduje się jezioro Hańcza i co oferuje przyjezdnym?

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Ruciane-Nida to niewielkie miasto położone nad jeziorem Nidzkim, znanym jako jedno z najdzikszych na Pojezierzu Mazurskim. Wśród atrakcji Rucianego-Nidy i okolic wymienia się m.in. architekturę z końca XIX wieku, Leśniczówkę "Pranie", stadniny koni i Park Dzikich Zwierząt.

  Anna Dereszowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek. Artystka postanowiła całkowicie odmienić swoje życie i wraz z parterem podjęła się budowy gospodarstwa agroturystycznego na Mazurach. Co z tego wyjdzie? Ich zmagania będzie można zobaczyć w nowym programie "Budując marzenia" w TVN Style.

  Dla Adama "Szeryfa" Mazurka to było spełnienie marzeń - swoich własnych i jego rodziny. Ranczo było - i jest - ich ustroniem, pomorskim "Dzikim Zachodem", który w krótkim czasie mógł przestać istnieć. Pożar strawił niemal wszystko. Dzięki poświęceniu "Szeryfa" nie ucierpiało jednak ani jedno zwierzę.

  Zaledwie kilka lat temu niewielka miejscowość Mamerki stała się sławna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wszystko za sprawą Bursztynowej Komnaty, która przyciąga na Mazury mnóstwo turystów.

  Anna Dereszowska ma teraz wyjątkowo dobry czas. Gwiazda i jej narzeczony postanowili zaryzykować i otwierają na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie w nowym programie TVN Style "Budując marzenia" prześledzą każdy etap inwestycji, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. Aktorka pokazała właśnie, na jakim etapie są prace.

  Życiowe zmiany nigdy nie są łatwe, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Anna Dereszowska i jej partner Daniel Duniak postanowili zaryzykować i otworzyć na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie prześledzą każdy etap pracy nad inwestycją, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. "Budując marzenia" na antenie TVN Style pojawi się na już wiosną.

  Opuszczone miejsce, wręcz zabite deskami i w opłakanym stanie. Został tylko zachwycający strop ze starych desek i wspaniały, kaflowy piec. To wystarczyło, żeby Magdalena i Jan van der Saar zdecydowali się na remont pochodzącej z 1920 r. chałupy na Mazurach. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce z naszą kamerą.

  Kasia Sokołowska, podobnie jak większość Polaków, w tym roku spędza wakacje w Polsce. Jurorka "Top Model" wypoczywa na Mazurach. Cieszy się tam powolnym życiem, miłym towarzystwem i dobrym jedzeniem. Pyszne danie przyrządziła specjalnie dla niej Kinga Rusin. Zobacz, co prowadząca Dzień Dobry TVN ugotowała swojej przyjaciółce.

  Tysiące turystów spędzało długi weekend na mazurskich jeziorach. Tłok panował na wodzie, w portach i na bulwarach, a w popularnych kurortach trudno było znaleźć wolne miejsca parkingowe. Niestety, prace służbom ratowniczym utrudniali pijani żeglarze. W związku ze zbliżającym się latem ratownicy apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Policja przypomina, że sternikowi pod wpływem alkoholu grożą nawet 2 lata więzienia.

  Mazury to jeden z regionów, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Razem z Natalią Sitarską przyjrzeliśmy się atrakcjom, które czekają na nas w tym regionie. Co rekomendowała podróżniczka i blogerka?

  Małgorzata Kożuchowska korzysta z wakacyjnej pogody i cieszy się życiem. Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek opublikowała na swoim Instagramie nagranie z rejsu po Mazurach. Formy może pozazdrościć niejedna nastolatka.

  Gdzieś pomiędzy Mikołajkami a Rucianem-Nidą istnieje osada wyjęta z czasów, gdy ludzie żyli jeszcze w zgodzie z naturą. To Kadzidłowo, raj na ziemi, który stworzyli sobie Danuta i Krzysztof Worobiec.

  Planując urlop i wypoczynek z rodziną, warto wziąć pod uwagę Mazury. Wakacje z dziećmi w takim miejscu z pewnością będą należały do niezapomnianych. Polska Kraina Tysiąca Jezior to świetna alternatywa dla pobytu nad morzem czy w górach. W tym wyjątkowym regionie Polski jest ich aż 2600!

  Jakiś czas temu media zelektryzowała informacja, że Lara Gessler jest w ciąży. Tuż przed wybuchem pandemii przyszła mama postanowiła spędzić ten wyjątkowy czas na Mazurach. W programie opowiedziała o tym, jak w obecnej sytuacji przygotowuje się na narodziny dziecka oraz, jak kwarantanna odbiła się na jej karierze gastronomicznej.