Mazury

  Mazury

  Giżycka Twierdza Boyen to XIX-wieczny zabytek, który chętnie odwiedzają turyści przebywający na Mazurach. Niemal 200 lat temu miała ogromne znaczenie dla obronności Prus Wschodnich. Obecnie można ją zwiedzać i wziąć udział w licznych imprezach, zlotach oraz festiwalach organizowanych na jej rozległym terenie.

  Jezioro Hańcza wraz z przyległą skarpą w 1963 roku zyskało miano rezerwatu krajobrazowo-wodnego. Okalające je fauna i flora w całości są objęte ochroną. W 1974 roku z powodu głębokości i struktury, którą tworzą podwodne ściany polodowcowe, jezioro zostało wpisane na listę Projektu Aqua UNESCO. Gdzie znajduje się jezioro Hańcza i co oferuje przyjezdnym?

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Zaledwie kilka lat temu niewielka miejscowość Mamerki stała się sławna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wszystko za sprawą Bursztynowej Komnaty, która przyciąga na Mazury mnóstwo turystów.

  Anna Dereszowska ma teraz wyjątkowo dobry czas. Gwiazda i jej narzeczony postanowili zaryzykować i otwierają na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie w nowym programie TVN Style "Budując marzenia" prześledzą każdy etap inwestycji, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. Aktorka pokazała właśnie, na jakim etapie są prace.

  Życiowe zmiany nigdy nie są łatwe, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Anna Dereszowska i jej partner Daniel Duniak postanowili zaryzykować i otworzyć na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie prześledzą każdy etap pracy nad inwestycją, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. "Budując marzenia" na antenie TVN Style pojawi się na już wiosną.

  Opuszczone miejsce, wręcz zabite deskami i w opłakanym stanie. Został tylko zachwycający strop ze starych desek i wspaniały, kaflowy piec. To wystarczyło, żeby Magdalena i Jan van der Saar zdecydowali się na remont pochodzącej z 1920 r. chałupy na Mazurach. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce z naszą kamerą.

  Tysiące turystów spędzało długi weekend na mazurskich jeziorach. Tłok panował na wodzie, w portach i na bulwarach, a w popularnych kurortach trudno było znaleźć wolne miejsca parkingowe. Niestety, prace służbom ratowniczym utrudniali pijani żeglarze. W związku ze zbliżającym się latem ratownicy apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Policja przypomina, że sternikowi pod wpływem alkoholu grożą nawet 2 lata więzienia.

  Planując urlop i wypoczynek z rodziną, warto wziąć pod uwagę Mazury. Wakacje z dziećmi w takim miejscu z pewnością będą należały do niezapomnianych. Polska Kraina Tysiąca Jezior to świetna alternatywa dla pobytu nad morzem czy w górach. W tym wyjątkowym regionie Polski jest ich aż 2600!

  W żeglarskiej stolicy Polski aktywnie sobotni poranek spędzali z Wami - Kinga Burzyńska, Marcin Sawicki, Robert Stockinger i ich goście. Zobaczcie co działo się dziś w Mikołajkach!

  Karolina Ferenstein-Kraśko dzieciństwo spędziła na Mazurach, w Gałkowie. Teraz też spędza tam dużo czasu. Co - według niej - jest wyjątkowego w tym miejscu? Skąd w jej rodzinie wzięło się zamiłowanie do koni i jeździectwa? Żałuje udziału w programie Agent-Gwiazdy? Żonę Piotra Kraśki odwiedził reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Karolina pokazali mu okolice Gałkowa i miejsce, w którym lubi kontemplować.

  W Polsce, na Mazurach, znajduje się wieś Klon - perełka drewnianej architektury. To najstarsza zarejestrowana drewniana wieś w Polsce. Akt założycielski wsi pochodzi z 5 listopada 1654 roku. Dziennikarz Łukasz Radwan sprawdził jak się w tej wsi żyje, mieszka w zabytkowych domach i skąd pochodzi nazwa wsi.