Nadeszła era superbohaterek. Anna Wendzikowska poleca kobiece kino akcji

Aktualizacja:

W piątek 28 sierpnia na kinowe ekrany wejdzie film "Zabójczy koktajl". Obraz już teraz zyskał miano żeńskiej wersji "Johna Wicka". Anna Wendzikowska postanowiła przypomnieć najlepsze produkcje z kobietami w rolach głównych.

Kobiece kino akcji

Czasy, w których super bohaterowie ratujący nasz świat przed totalnym zniszczeniem byli wyłącznie mężczyznami, bezpowrotnie odchodzą do lamusa. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Anna Wendzikowska, która o kinie wie - jeśli nie wszystko, to prawie. Dziennikarka miała okazję porozmawiać z Leną Headey, która w filmie "Zabójczy koktajl" odtwarza jedną z głównych ról. Aktorka zażartowała w wywiadzie, że czasami łatwiej być płatną zabójczynią niż matką.
- Na pewno, żeby zmienić coś w tym świecie i nauczyć nas, kobiety, że mamy siłę oraz mężczyzn, że kobiety mogą być silne, że wszyscy mamy w sobie ten pierwiastek męski i żeński, to takie filmy są potrzebne - zawyrokowała Anna Wendzikowska. - Młodzież się przecież na filmach wychowuje i w ten sposób kształtuje swój obraz świata.
Przy okazji rozmowy z gwiazdą Anna Wendzikowska zapytała, jak przebiegała współpraca w prawdziwym kobiecym teamie. Lena Headey, która gra rolę płatnej zabójczyni, w rozmowie z Anną Wendzikowską przyznała, że na planie z samymi kobietami czuła się świetnie.

Silne postacie kobiece

Aktorki od lat alarmują, że nie powstają dla nich interesujące i pełnowymiarowe role silnych kobiet. Na szczęście sytuacja powoli się zmienia i widzowie coraz częściej mogą zobaczyć na ekranach prawdziwe superbohaterki.
Wystarczy chociażby wspomnieć takie filmy jak "Tomb Rider" z Alicią Vikander, "Wonderwoman" z Gal Gadot, która przygotowując się do roli musiała nabrać znacznej masy mięśniowej , czy kultowy "Kill Bill" z legendarną kreacją Umy Thurman. Warto również pamiętać o mniej znanych obrazach jak "Ptaki nocy" z Margot Robbie i "Hanna" z kreacją Saoirse Ronan.
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Adam Barabasz
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości