Anna Czerwińska nie żyje. Była drugą Polką, która stanęła na szczycie Mount Everest 

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24/Rmf24.pl
Żałoba, Świeczka

Nie żyje Anna Czerwińska. Polska himalaistka była zdobywczynią sześciu ośmiotysięczników. Pisała również artykuły i książki o tematyce górskiej. Informacje o śmierci alpinistki przekazała m.in. Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Anna Czerwińska nie żyje

Media podały informację o śmierci Anny Czerwińskiej. Wybitna himalaistka zmarła w wieku 73 lat. Była zdobywczynią sześciu ośmiotysięczników - Mount Everest, Lhotse, Nanga Parbat, Czo Oju, Gaszerbrum II i Makalu. Wiadomość o odejściu polskiej legendy alpinizmu przekazała m.in. m.in. Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Z przykrością informujemy, że zmarła Anna Czerwińska, polska alpinistka i himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi. Uczestniczyła w wyprawach wspinaczkowych m.in. z Wandą Rutkiewicz i Krystyną Palmowską. Spoczywaj w spokoju Aniu - czytamy na Facebooku FHP.

Wybitna himalaistka miała 73 lata

Anna Czerwińska urodziła się 10 lipca 1949 roku w Warszawie. Była doktorem nauk farmaceutycznych, jednak porzuciła ten zawód dla ukochanych gór. Mount Everest zdobyła prawie 23 lata temu, jako 13. osoba z Polski i druga kobieta po Wandzie Rutkiewicz.

Himalaistka napisała wiele artykułów i książek o tematyce górskiej m.in. "GórFanka. Na szczytach Himalajów". Otrzymała też honorowe członkostwo Polskiego Związku Alpinizmu. W 2017 roku nagrodzono ją branżowym Super Kolosem za całokształt osiągnięć.

Więcej informacji w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24/Rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Inga

Pozostałe wiadomości