Pogoda na początek lutego. Powrócą siarczyste mrozy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik/Diana Ryściuk
Źródło:
TVN Meteo
kobieta z dziećmi patrzy na padający śnieg

Na początku lutego do Polski ponownie napłyną masy arktycznego powietrza. Meteorolodzy zapowiadają powrót siarczystych mrozów. Ile będzie stopni na termometrach? Co z opadami śniegu? Czy zrobi się jeszcze biało?

Pogoda na początek lutego. Czy będzie padał śnieg?

Luty rozpocznie się dość kapryśnie. Środa, 1 lutego będzie pochmurna. Do tego w wielu regionach kraju można się spodziewać opadów śniegu (do 5 centymetrów) oraz śniegu z deszczem. Na zachodzie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Mazurach, przez 3 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na północnym zachodzie. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, ale w porywach może się rozpędzić do 40-60 km/h.

Zima

Jaka będzie zima w tym roku?
Jaka będzie zima w tym roku? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W czwartek, 2 lutego, w całej Polsce mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Temperatura nie będzie nas rozpieszczać. Na północnym wschodzie słupki rtęci podskoczą maksymalne do jednej kreski powyżej zera. W centrum kraju termometry wskażą 2 st. C, na północnym zachodzie - 5 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

Powrót mrozów w lutym

W lutym prócz wyjątkowo ciepłych jak na zimę dni, nie zabraknie również tych mroźnych. Prognozy IMGW na pierwszą połowę miesiąca pokazują, że do Polski zbliża się kolejna fala siarczystych mrozów.

W pierwszy weekend miesiąca temperatura znacznie spadnie. Na wschodzie kraju termometry pokazywać będą ujemne wartości przez cały dzień. Z kolei na południowym wschodzie Polski temperatura spaść może nawet do -24 st. C.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik/Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Anastassiya Bezhekeneva/Getty Images

Pozostałe wiadomości