Sześć dni akcji "Wszystkich Świętych". Co czeka kierowców?

Policja w święta
Akcja "Wszystkich Świętych"
Źródło: GettyImages/ NurPhoto / Contributor
Koniec z akcją "Znicz". W tym roku zastąpiła ją inicjatywa "Wszystkich Świętych", która trwa od 28 października do 2 listopada. Na drogach pojawi się zwiększona liczba patroli. Co jeszcze czeka kierowców?

Akcja "Wszystkich Świętych"

Już od 29 października na drogach z pewnością zaobserwujemy wzmożony ruch. Polacy będą przemieszczać się między dzielnicami i miastami, by zapalić symboliczny znicz na grobie najbliższych. Ten okres wiąże się także ze zwiększoną liczbą patroli, które dbają o bezpieczeństwo na drodze.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci

W tym roku czekają nas jednak zmiany. Dobrze znaną akcję "Znicz" zastąpi "Wszystkich Świętych". Zaplanowano ją od 28 października aż do 2 listopada. Czego możemy się spodziewać? Z pewnością surowych kar za wykroczenia, ponieważ nowy taryfikator przewiduje najdroższe mandaty w historii kraju.

"Wszystkich Świętych" - co czeka kierowców?

Ponadto należy odpowiednio przygotować stan swojego samochodu i zachować rozsądek na drodze. Policja skupi się na wyeliminowaniu nietrzeźwych kierowców i tzw. piratów drogowych. Funkcjonariusze wykorzystają do tego wszelkie dostępne środki - radiowozy, motocykle, nieoznakowane pojazdy czy drony.

W wielu miejscach zmianie ulegnie także organizacja ruchu. Niektóre ulice mogą stać się jednokierunkowymi, pojawią się też zakazy parkowania. Przed wyjazdem warto wyszukać w sieci, jakie modyfikacje dotyczą okolicy cmentarza, który planujemy odwiedzić. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki, a działając ostrożnie, również drogiego mandatu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Moto.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/ NurPhoto / Contributor

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?