Akcja "Wszystkich Świętych"
Już od 29 października na drogach z pewnością zaobserwujemy wzmożony ruch. Polacy będą przemieszczać się między dzielnicami i miastami, by zapalić symboliczny znicz na grobie najbliższych. Ten okres wiąże się także ze zwiększoną liczbą patroli, które dbają o bezpieczeństwo na drodze.
Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?
W tym roku czekają nas jednak zmiany. Dobrze znaną akcję "Znicz" zastąpi "Wszystkich Świętych". Zaplanowano ją od 28 października aż do 2 listopada. Czego możemy się spodziewać? Z pewnością surowych kar za wykroczenia, ponieważ nowy taryfikator przewiduje najdroższe mandaty w historii kraju.
"Wszystkich Świętych" - co czeka kierowców?
Ponadto należy odpowiednio przygotować stan swojego samochodu i zachować rozsądek na drodze. Policja skupi się na wyeliminowaniu nietrzeźwych kierowców i tzw. piratów drogowych. Funkcjonariusze wykorzystają do tego wszelkie dostępne środki - radiowozy, motocykle, nieoznakowane pojazdy czy drony.
W wielu miejscach zmianie ulegnie także organizacja ruchu. Niektóre ulice mogą stać się jednokierunkowymi, pojawią się też zakazy parkowania. Przed wyjazdem warto wyszukać w sieci, jakie modyfikacje dotyczą okolicy cmentarza, który planujemy odwiedzić. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki, a działając ostrożnie, również drogiego mandatu.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Joanna Opozda pokazała twarz synka. "Wielkie oczy po mamie i piękne usteczka"
- Zaduszki 2 listopada 2022. Czy w tym dniu idziemy do pracy i szkoły?
- Sklepy na Wszystkich Świętych i Zaduszki, czyli długi weekend 29 października - 2 listopada. Co i kiedy będzie otwarte? Gdzie zrobić zakupy?
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: Moto.pl
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/ NurPhoto / Contributor