Święto Zmarłych

    Święto Zmarłych

    Dzień Wszystkich Świętych jest obchodzony 1 listopada przez katolików i kojarzy się z odwiedzaniem grobów najbliższych. 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Często pojawia się pytanie o różnicę pomiędzy dwoma uroczystościami. Niejednokrotnie zastanawiamy się również, czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy.

    Halloween obchodzone jest w Polsce od lat 90. XX wieku – zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Zanim jednak damy się ponieść zabawie, warto dowiedzieć się, jaka jest historia tego święta, w jaki sposób udekorować wnętrza na halloweenową zabawę i jak stworzyć upiorny makijaż. O tym wszystkim opowiedziała projektantka Magda Socha-Włodarska i ekspert od dekoracji Agnieszka Winnicka - gospodynie programu "Ach, ta impreza" w TVN Style.

    Chryzantemy to piękne, kolorowe i trwałe kwiaty, po które sięgamy przede wszystkim W Święto Zmarłych. Florystki: Pani Malwina i Pani Katarzyna powiedziały w Dzień Dobry TVN, na co zwrócić uwagę podczas zakupu chryzantem. Zobaczcie, co jeszcze możemy postawić na grobach naszych najbliższych.

    Lucjan Kułeczko i Ewa Kułeczko od 40. lat produkują znicze. Okazuje się, że postęp nie ominął także tej dziedziny. Co to są znicze solarne, co jest modne oraz jakie znicze kupujemy najchętniej? O tym, potentaci na rynku zniczy, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.