Wszystkich Świętych 2023. Jaki strój wybrać na 1 listopada?
Przed nami Wszystkich Świętych. Jak się ubrać? Pamiętajmy, cmentarz to nie wybieg. Jednak istnieje kilka zasad dress codu, które z pewnością pomogą wam dostosować ubiór do okazji i pogody.
Krok pierwszy – stylowo, ale komfortowo. W dniu Wszystkich Świętych chcemy wyglądać elegancko. Tego dnia często zamieniamy kurtki na płaszcze, spodnie na sukienki bądź spódnice, a płaskie buty na wysokie obcasy. Stop. Wybierając stylizację, weźmy pod uwagę przede wszystkim godziny spędzone na cmentarzu. Pomyślmy o wygodzie oraz o tym, czy ubiór nie będzie ograniczać naszych ruchów. Czasami zbyt krótka sukienka czy spódniczka może uprzykrzyć życie. A przecież materiałowe spodnie czy jeansy bez dziur też są okej. W przypadku obuwia polecamy botki, sztyblety czy oficerki.
- Stawiajmy na rzeczy, które będą ciepłe. Najlepiej, żeby był to wełniany płaszcz. W takim okryciu wierzchnim na pewno będziemy wyglądać bardziej elegancko niż w kurtce. Kolejna spawa to obuwie, musi być wygodne i stabilne. Mogą to być trapery, botki - radziła stylistka Marta Pożarlik w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.
Krok drugi – ubiór na cebulkę. 1 listopada pogoda lubi płatać figle. Niech nie zmyli was słońce za oknem. Planując stylizację, warto pomyśleć o kilku warstwach – koszulka, bluzka i sweter. Nie zapominajmy też o szaliku, czapce i rękawiczkach.
- Pod spód ubieramy się na cebulkę. Możemy założyć ciepły sweter. Wybierajmy rzeczy wełniane, bawełniane, nie poliestrowe czy akrylowe, bo to nas nie grzeje. Pod elegancki płaszcz możemy nawet ubrać bluzę z kapturem. Warto mieć już ze sobą rękawiczki i szal - dodała ekspertka.
Krok trzeci - schludne ubranie. Styl i wygoda to nie wszystko. Aby nasza stylizacja wyglądała odświętnie, musi być schludna. Czyste i wyprasowane elementy garderoby to podstawa.
Wszystkich Świętych 2023. Kolorowe stylizacje czy stonowane kolory?
Wszystkich Świętych to czas, w którym najważniejszą rolę odgrywają spacery po cmentarzu i symboliczne zapalanie świeczek. Tego dnia odpuśćmy wyraziste, odblaskowe kolory, które będą odciągać uwagę innych. Najlepszym wyborem będą tu delikatne odcienie beżu, brązu, granitu czy klasyczna czerń.
- Najważniejsze jest okrycie wierzchnie. To święto to czas wielu przemyśleń, czas melancholijny i spokojny. Więc raczej bym stawiała na stonowane kolory. Jeżeli ktoś ma bardzo mocny czerwony płaszcz, to zawsze może się zakryć większym, szarym szalikiem - wskazała Marta Pożarlik.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Resomacja, czyli wodna kremacja zwłok. Na czym polega ta ekologiczna metoda?
- Nagrobki staną się własnością cmentarzy? Projekt nowej ustawy "budzi niepokój wielu rodzin"
- Kompostowanie zwłok alternatywą dla pochówku. Można z nich uzyskać żyzną glebę i rozsypać w lesie
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Mactrunk/GettyImages