Nasze akcje

Kim jest Tomasz Konieczny? Polski śpiewak podbija Nowy Jork!

Nasze akcje

Aktualizacja:

Tomasz Konieczny - światowej sławy śpiewak operowy bas-baryton - był gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Tomasz Konieczny jest uważany przede wszystkim za specjalistę od dramatów Richarda Wagnera. Jak wyglądała jego droga na szczyt? Czy od zawsze kochał Wagnera? Jak światowa kariera pana Tomasza wpływała na losy rodziny Koniecznych? Posłuchajcie wyjątkowego wywiadu z operowym mistrzem!

  • Kim jest Tomasz Konieczny? Jak zaczęła się jego przygoda z operą?
  • Tomasz Konieczny - koncerty w czerwcu w Polsce. Gdzie i kiedy?
  • "Twarze Wotana" - wywiad rzeka z Tomaszem Koniecznym

Więcej: 

"Politycy zabrali nam radość" Muniek Staszczyk o premierze nowego singla i Polsce po 1989 roku

Kim jest Tomasz Konieczny?

Tomasz Konieczny był gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Konieczny śpiewa w największych teatrach operowych świata, w wiedeńskiej Staatsoper wyróżniony został zaszczytnym tytułem Österreichischer Kammersänger, był bardzo entuzjastycznie przyjmowany m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatro Real w Madrycie czy festiwalowym Bayreuth.

Tomasz Konieczny na samym początku chciał zostać aktorem - studiował w łódzkiej filmówce, zagrał nawet u Andrzeja Wajdy! 

To skomplikowana historia. Ja nie chciałem być ani aktorem, ani śpiewakiem. Chciałem być reżyserem (...) Wszyscy mówili mi, że jestem za młody na reżyserię i że się nie dostanę, dlatego zacząłem od aktorstwa (...) Ale równolegle do tego uczyłem się śpiewu - powiedział Tomasz Konieczny.

Śpiewać zaczął jako bas. Dziś to bas-baryton. Tomasz Konieczny jest uważany przede wszystkim za specjalistę od dramatów Richarda Wagnera.

Co to znaczy być śpiewakiem wagnerowskim? Na początku byłem znudzony Wagnerem (...) ale potem to się zmieniło. Był taki przełom w Irlandii, brałem udział w koncercie, gdzie młoda orkiestra National Youth Orchestra of Ireland grała cały Pierścień Nibelunga , to jest 16,5 godziny muzyki! Wykonaliśmy to koncertowo. Miałem wtedy okazję to śledzić, dowiedziałem się o czym to jest, to był jak grom z jasnego nieba! - powiedział Tomasz Konieczny.

Tomasz Konieczny pojawia się na scenach nie tylko w Europie, ale także w USA i Japonii.

Więcej: 

Stanisław Moniuszko - twórca polskiej opery i ojciec dziesięciorga dzieci

Tomasz Konieczny - koncerty w czerwcu w Polsce

Tomasza Koniecznego będziecie mieli okazję posłuchać w Polsce - 6 czerwca w Teatrze Narodowym w Warszawie. Konieczny wykona najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem.

18 czerwca w Teatrze Wielkim Tomasz Konieczny wystąpi również w Poznaniu.

"Twarze Wotana" - wywiad rzeka z Tomaszem Koniecznym

To nie koniec - 18 czerwca odbędzie się premiera książki "Twarze Wotana" - to wywiad Jacka Marczyńskiego z Tomaszem Koniecznym. Książka "Twarze Wotana" to wywiad rzeka o sile determinacji i pragnieniu podążania zawsze własną drogą. Z książki wyłania się obraz artysty skromnego, otwartego i... bardzo rodzinnego, który w swoim kalendarzu wypełnionym po brzegi na parę lat do przodu zawsze znajdzie czas dla bliskich.

Tomasz Konieczny szczerze mówi, czym okupione jest przygotowanie się do roli, wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery i jak ważne jest dbanie o zdrowe relacje z innymi ludźmi, choć wielki świat może łatwo uwieść. 

Zobacz też: 

Piotr Buszewski – wschodząca gwiazda światowej opery

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości