Przewieszoną przez barierki Mostu Poniatowskiego w Warszawie dziewczynkę zauważyli przejeżdżający tamtędy policjanci. Funkcjonariusze wykazali się czujnością i natychmiast zareagowali. Zdjęli nastolatkę z mostu i się nią zaopiekowali. Na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe i ojca 14-latki.
Warszawa. 14-latka przewieszona rzez Most Poniatowskiego
Policjanci operacyjni z warszawskiej Pragi Południe ocalili 14-latkę, którą zdjęli z barierki Mostu Poniatowskiego. - Funkcjonariusze operacyjni wydziału mienia przejeżdżali Mostem Poniatowskiego w kierunku Śródmieścia, jechali robić swoje ustalenia do spraw. W pewnym momencie zauważyli, że po drugiej stronie Alei Poniatowskiego, wzdłuż jezdni w kierunku Pragi Południe, przez barierki mostu przewieszona jest dziewczynka. Wszystko wskazywało na to, że może zrobić sobie krzywdę - powiedziała nadkom. Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.
- Bez zawahania i na najwyższym poziomie. Błyskawicznie, bezpiecznie, ale też spokojnie, z zapewnieniem dziewczynce najwyższego możliwego w tej sytuacji poczucia bezpieczeństwa, zdjęli ją i się nią zaopiekowali - przekazała funkcjonariuszka.
Policjanci z Pragi Południe uratowali nastolatkę
Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego oraz ojca dziewczynki.
- Można by rzec, że policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, trzeba jednak pamiętać, że przede wszystkim wykazali się czujnością i profesjonalizmem na najwyższym możliwym poziomie - podkreśliła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.
- Warto zauważyć, że to zdarzenie to nie tylko policyjna interwencja. Obaj funkcjonariusze są ojcami, jeden ma niewiele młodszą córeczkę, drugi dwóch synów, z których młodszy urodził się dosłownie miesiąc temu. Dla każdego z nich było to więc coś znacznie ważniejszego i trudniejszego, niż tylko interwencja. Takie sytuacje pozostaną z policjantami już na zawsze - zaznaczyła. - Opanowanie, trzeźwość umysłów i profesjonalizm w działaniu funkcjonariuszy sprawiły, że dziewczynka żyje, potrzebne były jeszcze wrażliwość i empatia, by później nawiązać kontakt z ocaloną nastolatką. Wszystkie te i jeszcze mnóstwo innych, pozytywnych, najlepszych cech i zachowań zaprezentowali obaj policjanci operacyjni wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu - podsumowała nadkom. Joanna Węgrzyniak.
Dziecięcy telefon zaufania
800 12 12 12 – pod ten bezpłatny numer można dzwonić 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Zawsze odbierze go dyżurujący ekspert, którego zadaniem jest udzielanie pomocy. Na ten numer mogą zadzwonić również dorośli, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z problemem dziecka.
Zobacz także:
- Choroba, z powodu której młodzi ludzie mają próby samobójcze. "Nie wiedzą, jak się leczyć"
- Jak uczyć dziecko budowania relacji z rówieśnikami? "Nie wszyscy ludzie pasują do siebie"
- Mama ostrzega rodziców: "Przez moje włosy moje dziecko mogło stracić palce"
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: PAP