Kartki z pamiętnika matki. "Usłyszałam od lekarki: Ja pani dzieciaka pilnowała nie będę"
Zastanawiam się czasem dlaczego nie jest chory na jakąś chorobę, która budzi litość, chęć pomocy, chorobę na którą opracowano leki, terapie. Leżałby w szpitalnym łóżku, ludzie wokół w białych kitlach dbaliby o to, żeby jak najszybciej doszedł do zdrowia. Mogłabym go karmić, dotykać dłoni, czytać mu i wierzyć, że jeszcze miesiąc, dwa i wyjdzie zdrowy, będzie się uśmiechał, pojedzie na wakacje i wróci z nich bogatszy o nowe przyjaźnie, wspomnienia i dziecięce przygody. Zamiast tego jest wstyd, zażenowanie, próby wyjaśnienia lekarzom, że ja już nie chcę im przeszkadzać w pracy, że chcę tylko pomocy, że nie ja zdecydowałam o tym, żeby spędzić noc w sali szpitalnej, którą musieli dla mnie i dla niego przeznaczyć.
15-latka nie mogła złapać tchu. "Miała spuchniętą twarz". Dziewczynie pomogli policjanci
Policjanci z drogówki zauważyli na obwodnicy Augustowa (Podlaskie) auto, które pędziło około 180 kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu okazało się, że liczy się każda sekunda, bo 15-letnią pasażerkę auta trzeba było jak najszybciej zawieźć do szpitala. Zażyła leki przeciwbólowe, na które była prawdopodobnie uczulona.
Mieszkał w ziemiance, bo nie chciał płacić alimentów. Ukrywał się 7 lat
47-letni mężczyzna unikał płacenia alimentów na rzecz swoich dzieci. Sąd skazał go za to na 272 dni pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu braniewskiego nie poddał się jednak wyrokowi i przez 7 lat się ukrywał. Policjanci odnaleźli go w leśnej ziemiance.
Dwoje policjantów aresztowanych po śmierci 30-latka. Funkcjonariusze stosowali samosądy?
Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?
Co słychać u Sebastiana Wątroby z "W11 - Wydział Śledczy"? Udało mu się zerwać z niezdrowym nałogiem
Pamiętacie "W11- Wydział śledczy"? Paradokument był emitowany na antenie TVN przez 10 lat. Sprawdzamy, co dziś słychać u starszego aspiranta Sebastiana Wątroby.
Śmierć na komisariacie. Adwokat: "To były tortury"
W maju 2016 roku Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję. Po przewiezieniu do komisariatu był wielokrotnie rażony paralizatorem. Tam zmarł. Do nagrań przedstawiających zdarzenie dotarł dziennikarz Superwizjera Wojciech Bojanowski. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokata Mikołaja Pietrzaka oraz byłego policjanta Macieja Karczyńskiego, aby zapytać, jak oni oceniają postępowanie policjantów wobec Igora. Kiedy policja może użyć paralizatora?
Tomasz Karolak jako Bogumił Kadryl i Wojciech Mecwaldowski jako Wieńczysław Nieszczególny - taka obsada gwarantuje dobrą zabawę. Zobaczcie, jak powstaje komedia "Klub włóczykijów". Reporterka Dzień Dobry TVN była na planie filmu, który będzie miał swoją premierę w czerwcu 2015 roku.