Parenting

Mama ostrzega rodziców: "Przez moje włosy moje dziecko mogło stracić palce"

Parenting

Autor:
Dagmara
Olszewska
Małe dziecko

Aplikacja TikTok od miesięcy systematycznie zaskarbia sympatię milionów użytkowników na całym świecie. Oprócz zabawnych filmów, żartów i tańców, coraz więcej użytkowników szuka tam wiedzy. Jedna z kobiet postanowiła ostrzec rodziców. Prozaiczna rzecz może spowodować kalectwo dziecka.

Apel do rodziców

Jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok udostępniła film, na którym pokazuje bose stópki swojego dziecka. Główną uwagę skupiają paluszki niemowlaka, ponieważ są bardzo spuchnięte i wydają się być mocno obwiązane czymś zupełnie niewidocznym. Problemem okazały się włosy matki.

Ludzkie włosy cały czas wypadają. Gdy są długie, dodatkowo plączą się i zbierają w kołtuny. Są na tyle cienkie, że pojedyncze mogą być niemal całkowicie niewidoczne. Niestety, w przypadku niemowląt i małych dzieci tak banalna rzecz, jak wypadające włosy, może doprowadzić do konieczności amputowania owiniętych palców. 

Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć? Co zrobić, kiedy noworodek ma infekcję? Źródło: Dzień Dobry TVN

Długie włosy a dziecko. Na co uważać?

Włos, zaciśnięty wokół palca dziecka może całkowicie zatrzymać dopływ krwi. Niestety, maluch nie jest w stanie sobie pomóc. Dokładne oglądanie pociechy jest szczególnie ważne, zwłaszcza w początkowym okresie życia. Ucisk wokół palców wywołuje silny ból i uczucie mrowienia. Brak odpowiedniej reakcji, może doprowadzić do poważnych uszkodzeń i w ostateczności — amputacji. 

TikTokerka nawołuje do tego, by zwracać uwagę na swoje pociechy i to, co je otacza. Szczególnie o rozwagę prosi mamy z długimi włosami, które dzieci często ciągną i wyrywają.

@woke_n_wonderland

daily reminder to all parents of the freak accidental stuff that can happen. Stay vigilant. Much love. #motherhood #babytiktok

♬ Night Trouble - Petit Biscuit

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/GettyImages-

Pozostałe wiadomości