O polskich miastach krąży wiele legend i mitów. Co sprawia, że w jednym miejscu żyje nam się dobrze, a w innym nie jesteśmy w stanie wytrzymać tygodnia? Być może panująca w nich atmosfera.
Każdego roku jednym z najprzyjemniejszych i wyczekiwanych przez maturzystów momentów są studniówki. Niestety w 2023 spędzają sen z powiek uczniów i rodziców. Jak się okazuje, w dobie inflacji cena za uczestnictwo w balu sięga nawet tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze kreację, dodatki czy fryzjera.
Maria Konarowska od 2019 roku spełnia się w roli mamy. Macierzyństwo stawia przed aktorką nowe wyzwania, a ta nie ukrywa, że nie zawsze jest kolorowo. Gwiazda w mediach społecznościowych dzieli się zarówno radosnymi, jak i smutnymi momentami. Tym razem podkreśliła, jak podziwia kobiety, które ja same dają sobie radę z codziennością pełną obowiązków.
Lekarze niosą pomoc również na froncie, w miejscach, w których trwa konflikt zbrojny. Kim są osoby, które decydują wyjechać i leczyć ludzi w tych niełatwych warunkach? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Bianką Zalewska, dziennikarką, reporterką.
O tym, że światło generowane przez telefon czy laptop jest dla nas niebezpieczne. mówi się od dawna. Do tej pory sądzono, że ma ono szkodliwy wpływ jedynie na nasze oczy. Tymczasem, jak pokazują badania, może szkodzić również skórze. W jaki sposób? Co zrobić, aby się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr Agnieszką Bliżanowską, dermatologiem, ekspertką medycyny estetycznej.
Dziecko straciło wszystkie kończyny w wyniku niewłaściwej diagnozy lekarzy. Rodzice złożyli pozew. Decyzją Sądu Najwyższego w Londynie, placówka zobowiązana jest wypłacić rodzinie pacjentki 39 milionów funtów odszkodowania.
Za nami premiera filmu "Fenomen" w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk. Pełnometrażowy dokument o Jurku Owsiaku i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to propozycja dla widzów, którzy wysoko cenią sobie kino pełne emocji i wzruszeń.
Mutacje genetyczne, które przyczyniają się do rozwoju groźnych chorób dziecko może otrzymać zarówno od matki, jak i od ojca. Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich badaczy pokazują, że starsi ojcowie mają znacznie więcej wadliwych genów, które przekazują swojemu potomstwu. Jak udało się to ustalić?