Zbiorowe zatrucie na koloniach. Około 20 dzieci trafiło do szpitali

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zatrucie salmonellą
Zatrucie salmonellą
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk
U około 20 dzieci będących uczestnikami kolonii w miejscowość Rudenka w powiecie Leskim doszło do objawów zbiorowego zatrucia pokarmowego - poinfromował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ustrzykach Dolnych. Nieletni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. W jakim są stanie?

Bieszczady. Zbiorowe zatrucie na koloniach

Do zdarzenia doszło w jednym z ośrodków w Bieszczadach. - 4 lipca 2023 r. o godzinie 7:50 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację dotycząca objawów zbiorowego zatrucia pokarmowego u około 20 dzieci będących uczestnikami kolonii w miejscowość Rudenka w powiecie Leskim - czytamy w oświadczeniu na stronie gov.pl.

Jak podały lokalne media, dzieci zostały przewiezione do szpitali w Przemyślu, Sanoku, Brzozowie, Lesku i Ustrzykach Dolnych. - Trafiły do nas z objawami zapalenia żołądkowo-jelitowego. Aktualnie przebywają na oddziale dziecięcym naszej placówki. Ich stan jest dobry – przekazał Wojciech Roczniak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ w Lesku portalowi esanok.pl.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ustrzykach Dolnych ustala przyczynę

Na tę chwilę nie wiadomo czy do zatrucia doszło w trakcie podróży, czy w miejscu zakwaterowania.

- Te dzieci wczoraj (poniedziałek, 3 lipca - red.) dotarły do ośrodka, gdzie zjadły kolację. Następnie między północą a pierwszą zaczęły się pojawiać objawy zatrucia. Doświadczenie lekarza podpowiada mi, że do zatrucia mogło dojść w trakcie podróży do ośrodka, np. mogli się zatrzymać na jakiś posiłek gdzieś na postoju. Wszystko dokładnie sprawdzimy - mówił lek. med. Wiktor Fidor, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych w rozmowie z nowiny24.pl.

Pracownicy powiatowej stacji udali się do schroniska w miejscowości Rudenka celem przeprowadzenia wywiadu epidemicznego oraz pobrania próbek do badań laboratoryjnych.

- Informację o przeprowadzonych czynnościach wyjaśniających oraz wyników badań laboratoryjnych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ustrzykach Dolnych niezwłocznie przekaże do wiadomości publicznej po ich otrzymaniu - - podano w komunikacie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: gov.pl/esanok.pl/nowiny24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Krzysztofek/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości