Pasemka na włosach krótkich i długich. Jak samemu zrobić pasemka?

Aktualizacja:
Włosy z pasemkami

Pasemka na włosach to sposób koloryzacji idealny dla osób, które nie chcą farbować kosmyków na całej ich długości, a jedynie ożywić fryzurę i nadać jej świetlistych refleksów. Połyskujące pasma wyglądają efektownie zarówno na krótkich, jak i długich włosach.

Modne pasemka optycznie zwiększają objętość fryzury oraz dodają jej świeżości. Koloryzację można wykonać na całej długości włosów lub tylko na końcówkach. Bez względu na sposób malowania kosmyków, pasemka dodadzą fryzurze nowego charakteru.

Balejaż a pasemka

Pasemka na włosach często myli się z balejażem. Koloryzacja u fryzjera, w obydwu przypadkach, najczęściej odbywa się przy użyciu folii aluminiowej, specjalnego pędzelka oraz oczywiście farby dobranej w odpowiednim odcieniu. Włosy można pomalować na całej długości lub koloryzacji poddać jedynie końcówki. Do wykonania balejażu potrzebne są farby o różnych kolorach i odcieniach, przez co fryzura jest barwniejsza, jednak należy uważać, aby nie przesadzić z ilością barw. Pasemka dotyczą pojedynczych kosmyków, które farbuje się na nieco jaśniejszy od naturalnych kolor włosów, zwykle o ton lub dwa. Brunetkom poleca się pasemka na włosach w odcieniu np.: karmelu, złotego brązu czy mlecznej czekolady, z kolei blondynkom np.: pszenicy, złota, miodu bądź platyny.

Pasemka na włosach - komu pasują?

Pasemka na włosach to sposób na odświeżenie każdej fryzury. Koloryzacja najbardziej polecana jest osobom, których kosmyki są cienkie i rzadkie, ponieważ świetliste refleksy optycznie zwiększają objętość fryzury. Delikatne pasemka na włosach , o ton lub dwa jaśniejsze od naturalnego odcienia kosmyków, wyglądają bardzo naturalnie, dlatego są idealnym pomysłem dla kobiet, które nie chcą radykalnych zmian w wyglądzie, ale potrzebują lekkiego odświeżenia. Panie nieco bardziej odważne mogą skorzystać z kolorowych pasemek w kolorach tęczy, np.: krwistej czerwieni, błękitu, zieleni, pomarańczy, fioletu czy różu. Umiejętnie wykonane pasemka dobrze prezentują się zarówno na włosach długich, jak i krótkich.
· Pasemka na krótkich włosach
Pasemka na krótkich włosach to nie tylko sposób na zwiększenie objętości fryzury, ale i odmłodzenie wyglądu. Jaśniejsze kolory na kosmykach dodają młodzieńczego uroku, a jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Krótkie fryzury z pasemkami to zarówno elegancka grzywka, ekstrawagancki irokez czy delikatnie cieniowane pazurki, które subtelnie opadają na czoło i policzki.
· Pasemka na długich włosach
Wykonanie pasemek na długich włosach jest bardziej czasochłonne, niż na krótkich fryzurach, jednak efekt końcowy jest oszałamiający. Panie o kosmykach sięgających za ramiona mogą poddać koloryzacji jedynie końcówki, całą długość włosów lub tylko ich połowę. W każdym przypadku, o ile odcień pasm został dobrze dobrany, uzyska się wyjątkowy efekt promiennych włosów muśniętych słońcem, odświeżonych i bardziej puszystych.
Jak samemu zrobić pasemka?
Farbowanie włosów w domu jest z pewnością tańsze od koloryzacji w salonie fryzjerskim, jednak wymaga odrobiny wprawy. Nieumiejętnie dobrana farba może spowodować odwrotny efekt od zamierzonego, dlatego osoby mniej doświadczone, najlepiej, aby początkowo korzystały z odcieni zbliżonych do naturalnego koloru włosów.
· Pasemka na folię aluminiową
Folia aluminiowa to popularny produkt, który wykorzystuje się do farbowania włosów również w salonach fryzjerskich. W przypadku bardzo długich włosów należy podzielić je na równe cztery części, a każdą z nich podpiąć spinką. Koloryzację najwygodniej rozpocząć od tyłu głowy. Pod pasmo włosów wystarczy podłożyć kawałek folii. Po nałożeniu farby na włosy należy zagiąć rogi folii i przejść do kolejnego pasma.
· Pasemka na czepek
Pasemka na włosach można również wykonać za pomocą specjalnego czepka, który nakłada się na głowę. Przy użyciu grzebienia ze szpikulcem wystarczy delikatnie wyjąć cienkie pasma kosmyków oraz zaaplikować na nie odpowiednio dobraną farbę, uważając, aby produkt nie dostał się pod czepek, ponieważ może spowodować nieestetyczne plamy.

Pasemka w domu - jakich produktów używać?

Do koloryzacji włosów w domu można wykorzystać kremy koloryzujące lub farby. Pierwsze z nich to półtrwałe preparaty, które dość płytko wnikają w powierzchnię włosa, przez co nie powodują ich silnych uszkodzeń, jak farby z amoniakiem. Kremy koloryzujące idealnie sprawdzają się do podkreślenia naturalnego koloru kosmyków, a efekt koloryzacji utrzymuje się do 2-3 tygodni (w zależności od częstotliwości mycia włosów). Trwałe farbowanie, nawet do 6 tygodni, zapewniają klasyczne farby do włosów. Do koloryzacji najlepiej wybierać preparaty bez amoniaku i utleniaczy, które negatywnie wpływają na kondycję włosów, powodując ich uszkodzenia i wysuszanie. Decydując się na wykonanie pasemek w domu, warto skorzystać z farb, które są o ton lub maksymalnie dwa tony jaśniejsze bądź ciemniejsze od naturalnego koloru kosmyków.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Pozostałe wiadomości