Blond niejedną ma barwę – przekonała się o tym pewnie większość pań, które zdecydowały się na tego rodzaju koloryzację. Zimny blond występuje zarówno w wersji jasnej, jak i ciemnej. Pora zastanowić się dla kogo dedykowany jest ten odcień, jak uzyskać jego odpowiedni ton i co zrobić, aby nie żółkł? Gościem Dzień Dobry TVN była Żaneta Pawlak, stylistka fryzur.
Z czarnego na zimny blond? Która kobieta choć raz w swoim życiu nie zdecydowała się na diametralną zmianę koloru swoich włosów? Ile z tych decyzji okazało się być nietrafionych? Trendy fryzjerskie zmieniają się praktycznie każdego roku, aby za nimi nadążyć nasza fryzura i odcień włosów musiałyby przygotować się na regularne metamorfozy. Najlepiej więc znaleźć swój idealny kolor i zmiany przeprowadzać w obrębie zaledwie kilku tonów.
Dla kogo polecany jest zimny blond?
Dobór odpowiedniego koloru zawsze powinien być poprzedzony analizą kolorystyczną naszej skóry oraz włosów. Jak wygląda to w praktyce? Jeśli jesteśmy posiadaczkami brzoskwiniowej cery, na której w okresie letnim licznie pojawiają się piegi, a dodatkowo nasze oczy są koloru zielonego lub błękitnego, należymy do typu ciepłego. W tym przypadku zimny blond sprawi, że będziemy wyglądać niekorzystnie, mało wyraziście i po prostu nieadekwatnie do swojego wieku.
Kolor ten dedykowany jest paniom o typie urody „lato” lub „zima”. Są to posiadaczki porcelanowej, lekko różowej i przezroczystej cery oraz jasnych oczu. Zimny blond sprawi, że nasze włosy nie tylko doskonale podkreślą chłód cery, ale również nadadzą nam pewnej elegancji i wyjątkowości. Jeśli nie jesteśmy pewne co do posiadanego typu urody, sprawdźmy, jaki jest nasz naturalny odcień włosów. Czy brunetka będzie dobrze wyglądać w brązie? Jasne, o ile tylko dopasujesz typ blondu do swojej urody.
Zobacz też:
Jak uzyskać zimny blond?
Kolor w zależności od producenta farby może wyglądać nieco inaczej. Pamiętajmy również o tym, że w obrębie jednego odcienia znajdziemy także jego odmiany, np. ciemny zimny blond i jasny zimny blond. Pierwszy z nich jest szczególnie polecany paniom o szarawej cerze, wpływając na jej rozświetlenie i świeżość. Drugi dedykowany jest dla pań, które nie boją się eksperymentować i posiadają naprawdę delikatną, porcelanową skórę. Platyna doskonale komponuje się z niebieskimi oczami. Jeśli decydujemy się na samodzielną koloryzację, sprawdźmy, jaki numer posiada wybrana przez nas farba do włosów. Zimny blond określany będzie od 8 w górę. Zwróćmy też uwagę na kierunek kolorystyczny, o którym mówi nam druga cyferka. W tym przypadku będzie to 1 (popielaty) lub 2 (perłowy).
Nigdy nie kierujmy się wyłącznie grafiką na opakowaniu, niestety oświetlenie w sklepie lub drogerii niejednokrotnie może sprawić, że kolor zimny blond ze zdjęcia w realu okaże się być nieco inny. Jeśli mamy problem z wyborem odcienia, postawmy na wersję bezpieczną – jeden lub dwa tony jaśniejszy od naturalnego. Co w przypadku, gdy brunetka zechce zostać blondynką? Tutaj radzimy, aby pierwsza koloryzacja odbyła się w sprawdzonym salonie fryzjerskim, który najlepiej dobierze nam odpowiedni odcień i doradzi w kwestii późniejszych zabiegów.
Zimny blond - koloryzacja w domu
Jeśli jednak wolimy zrobić to samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki, przed zakupem sprawdźmy opinie dotyczące tego, jaka farba pozwoli nam uzyskać prawdziwy zimny blond. Wiele pań obawia się koloryzacji i stanu, w jakim znajdą się włosy po zabiegu. Jeśli również należymy do tej grupy, warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach. Przykładem może być chociażby toner. Utrzymuje się on do 10 myć i w przeciwieństwie do wielu farb, nie zawiera amoniaku. Zapewnia bardzo delikatną koloryzację przy jednoczesnej pielęgnacji. Jeśli więc dopiero zaczynamy naszą przygodę z farbowaniem i zdecydowałyśmy się na zimny blond, toner może być świetnym rozwiązaniem.
Zimny blond – jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?
Każda blondynka wie, że włosy w tym odcieniu wymagają szczególnej uwagi. Niestety proces rozjaśniania mocno wysusza kosmyki, pogarszając tym samym ich kondycję. Jeśli dodatkowo nasze włosy są naturalnie przesuszone, powinnyśmy rozważyć ewentualną koloryzację. Szampon dedykowany dla zimnego blondu musi dobrze oczyszczać, a jednocześnie być bardzo delikatny.
Przy farbowanych włosach wybierzmy produkt, który dodatkowo przyczyni się do utrwalenia koloru. Zwróćmy uwagę na właściwości nawilżająco - regeneracyjne szamponu. Warto postawić na maksymalnie naturalny skład. Kolejnym produktem, którego zdecydowanie nie może zabraknąć w łazienkowym wyposażeniu jest odżywka. Nakładajmy ją po każdym umyciu włosów. Włosy rozjaśniane należą do grupy porowatych. Należy więc zadbać o ich częste olejowanie. Odżywki powinny zawierać emolienty, które zapewnią dobre nawilżenie i gładkość. Niestety zimny blond jest jednym z tych kolorów, które wpływają na zwiększone puszenie się włosów, rozdwajanie i matowienie, dlatego dokładnie sprawdzajmy skład produktów. Zrezygnujmy z tych, w których znajduje się alkohol, proteiny i detergenty – potęgują one bowiem przesuszenie włosów. Jednym z największych problemów pań, które zdecydowały się na blond jest jego żółknięcie. Ma to związek z wypłukiwaniem refleksów podczas mycia. Popularnym rozwiązaniem są fioletowe płukanki, jednakże bardzo mocno wysuszają nasze kosmyki, tym samym konieczne będzie zadbanie o ich odpowiednie nawilżenie. Pamiętajmy także, aby maksymalnie ograniczyć użycie prostownicy, lokówki oraz suszarki.
Zobacz film: Każda kobieta zostanie blondynką?