Czym jest skin cycling? "Systematyczność to klucz do sukcesu"

Jak dobrze zadbać o cerę?

Nadążanie za wszystkimi nowinkami w pielęgnacji skóry, które zalewają media społecznościowe, bywa trudne. Jedną z nich jest skin cykling, czyli pielęgnacyjny trend z kategorii beauty. Na czym polega? Dla kogo jest przeznaczony? To wyjaśniała w Dzień Dobry TVN dr n. med. Izabela Załęska, kosmetolog.

Skin cycling - czym jest?

Łatwo się pogubić w zasadach stosowania składników aktywnych oraz dopasowaniu ich do własnej skóry. Dlatego powstał uniwersalny schemat pielęgnacji stworzony przez dermatologów o nazwie skin cycling. To cykl podzielony na cztery dni (a tak naprawdę wieczory), który polega na rotacji produktów bogatych w składniki aktywne na przemian z tymi łagodzącymi i regenerującymi. Zasady łatwo zapamiętać:

  • dzień pierwszy: złuszczanie skóry – tu sięgamy po preparat złuszczający, na bazie kwasów. Może to być serum, peeling, tonik lub esencja. Przy wrażliwej skórze najlepiej zacząć od niskich stężeń kwasów, sprawdzą się świetnie kwasy z grupy AHA, np. kwas glikolowy lub migdałowy.
  • dzień drugi: pielęgnacja z użyciem retinolu, jednego z najlepszych składników aktywnych o działaniu przeciwstarzeniowym. Trzeba jednak pamiętać, że jego stosowanie uwrażliwia skórę na promieniowanie słoneczne i może działać uczulająco. Z tego powodu absolutnie konieczne jest stosowanie preparatów z wysokimi filtrami - SPF 50+
  • dzień trzeci i czwarty: po dwóch dniach z kwasami i retinolem skóra będzie się czuła jak po intensywnym cardio na siłowni. Dlatego zasługuje na regenerację. W przypadku skóry wrażliwej na odpoczynek warto zarezerwować nawet 3 dni. W tym czasie warto sięgnąć po kosmetyki o działaniu kojąco-nawilżającym, ja polecam te, które mają skoncentrowane działanie, cały czas pozostając w formule serum.

Stosując regularnie skin cycling, już po kilku cyklach można wyrównać koloryt skóry, zmniejszyć przebarwienia, ujędrnić skórę, spłycić zmarszczki oraz zredukować trądzik i stany zapalne.

- Zachowując ten cykl, jesteśmy w stanie holistycznie bardzo dobrze zadbać o skórę - tłumaczyła dr n. med. Izabela Załęska, kosmetolog, ekspert drogerii Super-Pharm.

Skin cycling - dla kogo?

Skin Cycling sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, także u osób ze skórą bardzo wrażliwą. To schemat bezpieczny, nawet przy wyższych stężeniach substancji aktywnych. Jest też dobrym rozwiązaniem dla osób o cerze przetłuszczającej się, z widocznymi zaskórnikami, a nawet zmianami trądzikowymi, zmarszczkami czy przy cerze pozbawionej blasku.

- Powtarzanie pewnych czynności i systematyczność to klucz do sukcesu - podkreśliła gościni Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron / East News

Pozostałe wiadomości