Opalanie natryskowe, czyli szybka metoda przyciemniania ciała. "Zdrowa alternatywa dla słońca"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Opalanie bez słońca
Opalanie bez słońca
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Opalanie natryskowe jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o lekko przyciemnionej skórze, ale jednocześnie obawiają się negatywnego wpływu promieniowania słonecznego na zdrowie i pragną uzyskać szybki efekt. O zaletach stosowania aplikowanych w tej formie środków samoopalających porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN ze specjalistką Olimpią Hanspol.

Opalanie natryskowe - na czym polega?

W studiu Dzień Dobry TVN gościła specjalistka opalania natryskowego Olimpia Hanspol, która wytłumaczyła widzom, na czym polega zabieg przyciemniania skóry za pomocą aplikowanego specjalnym pistoletem preparatu koloryzującego.

- To jest zdrowa, fajna alternatywa dla słońca - opalanie organiczne. Nakładamy je [substancje barwiące - przyp. red.] za pomocą sprzętu. Jest to taka delikatna mgiełka, która ląduje na skórze. Po półtorej godziny się kąpiemy, jesteśmy opaleni. Sam zabieg trwa 10 minut, natomiast półtorej godziny to jest ten czas, kiedy skóra potrzebuje zareagować na samoopalacz - wyjaśniła ekspertka.

Olimpia Hanspol zwróciła również uwagę na to, jak istotne jest przygotowanie skóry do opalania. Ma to ogromy wpływ na powodzenie zabiegu. - Dzień wcześniej robimy sobie peeling całego ciała. Trzeba odpowiednio złuszczyć cały naskórek, żeby preparat zareagował równiutko na całej powierzchni. Natomiast przed samym zabiegiem trzeba skórę umyć dokładnie, gąbką, mydełkiem oczyścić, żeby nałożyć to na całkowicie odtłuszczoną skórę - uświadomiła specjalistka.

Trwałość opalenizny natryskowej - od czego zależy?

Podczas opalania natryskowego można uzyskać zamierzony i preferowany odcień skóry. Wystarczy jedynie nałożyć odpowiednią ilość preparatu - im więcej, tym efekt będzie bardziej widoczny.

- Ważne jest, żeby wyglądać naturalnie, elegancko, a nie przesadzać z tą opalenizną, (...) bo nie wygląda to później ładnie. Im ciemniejszy kolor uzyskujemy w stosunku do swojego wyjściowego koloru skóry, tym większe ryzyko, że preparat nie będzie schodził ładnie - zaznaczyła Olimpia Hanspol.

Opalenizna aplikowana za pomocą natrysku utrzymuje się około 7-10 dni. - To wszystko zależy od tego, jak skórę przygotujemy - im lepiej zrobiony peeling, tym dłużej się to utrzymuje. No i też ważne jest od następnego dnia po opalaniu nawilżanie - tłumaczy ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości