Masaż bańką jest zabiegiem próżniowym. Działa pobudzająco na przepływ krwi, stymulując tym samym układ limfatyczny. Dzięki temu można uzyskać efekt napiętej, młodej, jędrnej i świeżej cery, pozbawionej nieestetycznych drobnych zmarszczek, a także pozbyć się obrzęków spowodowanych zastojem limfy. Warto go wykonywać profilaktycznie, by zapobiec pierwszym oznakom starzenia się skóry.
Masaż bańką to też świetny sposób, aby się zrelaksować
- przyznaje kosmetolog, Kaja Rapińczyk.
Jak prawidłowo wykonywać taki masaż?
Na oczyszczoną skórę nakładamy serum bądź olejek.
Świetnie sprawdzi się olejek arganowy, który zawiera bardzo dużo witaminy E
- radzi nasz gość.
Po nałożeniu serum, delikatnie naciągamy skórę jedną ręką, a drugą ściskamy bańkę, przykładamy ją pod kątem 90 stopni (prostopadle) do danej partii skóry i przesuwamy zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni. Aby cera odzyskała blask i jędrność, wystarczy wykonywać masaż raz w tygodniu, przez 10-15 minut.
Efekty widać już po trzech zabiegach
- zapewnia Kaja Rapińczyk.
Kto nie może robić takiego masażu?
Przeciwwskazaniami do wykonania masażu bańką są stany zapalne skóry i przerwanie ciągłości naskórka, cera naczynkowa i liczne pajączki, niewydolność krążenia, gorączka, ciąża i choroby nowotworowe.
Czy za pomocą bańki można też masować szyję?
Bańki doskonale nadają się do masażu poprawiającego jędrność i sprężystość skóry oraz mięśni szyi. W tym ostatnim przypadku warto zadbać o to, aby stopień zasysania nie był duży. W przeciwnym razie mogą powstać siniaki, ponieważ skóra na szyi jest delikatna.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
>>> Zobacz także:
- Hit w pielęgnacji – szczoteczka do twarzy. Dlaczego warto ją mieć?
- Na czym polega masaż gorącą czekoladą? Opis, wskazania, efekty
- Jak wykonać odmładzający masaż twarzy?
Autor: Iza Dorf