Szukając sposobu na to, jak nakładać podkład, by nie było go widać, należy też pamiętać o wyborze odpowiedniego narzędzia. Podkład nakładać można między innymi gąbeczką, pędzlem, np. języczkowym lub flat top, oraz własnymi palcami. Jak nakładać podkład, aby doskonale się prezentował?
Jak nakładać podkład gąbką?
Za pomocą specjalnej gąbki najczęściej nakłada się podkłady w formie fluidu bądź musu, a niekiedy również kremu. Dzięki zastosowaniu gąbeczki można np. uniknąć smug. Jednak nawet najbardziej staranny sposób na to, jak nakładać podkład gąbeczką, może nie uchronić przed nałożeniem nadmiaru kosmetyku czy jego marnowaniem przez wnikanie w struktury gąbki. Drugi z problemów zmniejsza stopień zwilżenia gąbki. Najlepiej zanurzyć ją pod bieżącą wodą i pozwolić nasączyć, a następnie starannie odcisnąć.
Najlepszym sposobem na to, jak nakładać podkład, żeby mieć idealną cerę, będzie technika nazywana stemplowaniem. Najpierw należy nałożyć odrobinę podkładu na wierzch dłoni, nieco poniżej kciuka, a gąbeczką nabrać odrobinę kosmetyku. Potem należy dociskać ją do skóry twarzy, raz przy razie, nabierając więcej podkładu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Trzeba przy tym uważać na miejsca trudno dostępne. W przypadku tradycyjnych, trójkątnych bądź płaskich i okrągłych gąbek bywa to nieco problematyczne, dlatego warto wypróbować akcesoria typu beauty blender. Dzięki zwężonej końcówce pozwalają one dotrzeć w każde miejsce.
Aby móc cieszyć się nie tylko efektami sprawdzonego sposobu na to, jak nakładać podkład gąbeczką, lecz także pozostawić skórę w dobrej kondycji, zawsze należy dbać o higienę. Zaraz po aplikacji podkładu trzeba ponownie włożyć gąbeczkę pod bieżącą wodę i starannie umyć za pomocą delikatnego szamponu dla dzieci bądź mydełka bez silnych detergentów, w tym SLS-ów. Można również użyć preparatów przeznaczonych specjalnie do tego celu, są one jednak dość drogie. Następnie należy pozostawić gąbkę do wyschnięcia.
Jak nakładać podkład pędzlem?
Pędzel to najlepszy sposób na to, jak nakładać fluid bądź podkład mineralny. Pierwszy typ produktu najlepiej będzie się prezentował po nałożeniu pędzlem typu flat top lub języczkowym, drugi z kolei można położyć za pomocą pędzla flat top bądź kabuki. Sposób na to, jak nakładać fluid pędzlem flat top, będzie bardzo podobny do tego z użyciem gąbeczki. Pędzla nie trzeba jednak moczyć, a w przypadku skóry suchej nie jest konieczne również wykonywanie ruchów stemplujących. Zamiast tego lepiej wykonywać na twarzy lekko koliste ruchy. Z kolei nakładanie podkładu pędzlem języczkowym, który jest płaski i lekko zaokrąglony na końcu, powinno przypominać malowanie na płótnie, niezależnie od rodzaju cery.
Nieco bardziej skomplikowany jest sposób na to, jak nakładać podkład mineralny. Będzie on jednak nieco podobny, niezależnie od tego, czy wybierze się pędzel kabuki, czy flat top. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że pędzel flat top zwykle daje bardziej kryjący efekt. Na początek niewielką ilość podkładu należy wsypać do płytkiej miseczki. W tym celu można również użyć nakrętki od podkładu. Następnie trzeba nabrać pędzlem niewielką ilość podkładu i lekko ostukać trzonek o krawędź naczynia, aby pozbyć się nadmiaru kosmetyku.
Potem powinno się ustawić pędzel w pozycji pionowej, włosiem do góry i postukać trzonkiem o twardą, płaską powierzchnię np. stół, czy biurko, aby osadzić podkład głębiej. Następnie można przystąpić do nakładania produktu na skórę. Posiadaczki skóry tłustej powinny robić to za pomocą ruchów stemplujących lub niewielkich kółek. Panie o cerze suchej powinny wybrać technikę ruchów okrężnych, bądź posuwistych, jak w przypadku pędzla języczkowego.
Po aplikacji kosmetyku należy starannie umyć pędzle. Można to zrobić za pomocą tych samych preparatów, co w przypadku gąbek. Warto również użyć specjalnych sprayów dezynfekujących, które pomogą zapobiec rozwojowi bakterii we włosiu. Pędzle należy suszyć główkami do dołu, najlepiej wcześniej nakładając na nie specjalne osłonki zachowujące kształt włosia.
Jak nakładać podkład palcami?
Nakładanie podkładu palcami najlepiej sprawdza się w przypadku fluidu bądź musu. Niewielką ilość podkładu wystarczy wtedy tylko nanieść na czyste opuszki placów i starannie rozprowadzić na całej twarzy, a następnie lekko wklepać. Dzięki temu skóra będzie wyglądać świeżo i naturalnie. Zaletą tej metody jest między innymi delikatne rozpuszczanie kosmetyku dzięki ciepłocie palców, co ułatwia jego rozprowadzanie i wnikanie w skórę.
Sposobów na to, jak nakładać podkład na twarz, jest kilka, przy czym każdy ma swoje wady i zalety. Najważniejsze to wybrać najlepszy do swoich potrzeb.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nie lubisz swoich siwych włosów? Wypróbuj technikę grey blending
- Paznokcie satin slip. Elegancja i delikatna propozycja dla fanek minimalizmu
- Chrome nails i barwy ziemi. Jaki manicure będzie najmodniejszy jesienią 2023?
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: Moment RF